Jednou vetou

Vodné pólo: Ženy ŠG Olympia Košice obhájili titul a získali zlatý hetrik

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Vodné pólistky ŠG Olympia Košice triumfovali na záverečnom turnaji sezóny a po víťazstvách nad Sláviu UK Bratislava a PVK Vrútky obhájili majstrovský titul a spečatili zlatý hetrik. Tréner Szabolcs Eschwig-Hajts je na svoje zverenky hrdý, oceňuje najmä skutočnosť, že titul získali napriek oslabeniu kádra.

Košičanky mali možnosť zavŕšiť úspešnú sezónu v domácom prostredí a na kúpalisku ČH sa im to aj podarilo. Tretí titul v rade si zabezpečili víťazstvom nad Sláviou 12:3, proti Vrútkami dokázali otočiť nepriaznivý vývoj a zvíťazili 7:6. „Z tých troch titulov bol tento najťažší, pretože bolo cítiť stratu štyroch hráčok, ktoré po minulej sezóne odišli. Na dievčatá som preto pyšný,“ uviedol tréner Szabolcs Eschwig-Hajts pre kosiceonline.sk. Kormidelník Olympie sa rovnako ako pri predošlých triumfoch nevyhol nútenému vykúpaniu v bazéne, do ktorého ho nasmerovali oslavujúce hráčky. Už tradičnú súčasť majstrovských osláv zvládol s nadhľadom. „Skúsil som vzdorovať, ale dvanásť dievčat predstavovalo veľkú presilu. Takéto kúpanie je však vždy to najpríjemnejšie.“

Futbal-ME-kval.: Chorvátska pevnosť stále odoláva, Dalič: Cieľom je prvé miesto

Košický klub sa postupne zviditeľňuje aj na európskej scéne. V ročníku 2018/2019 organizoval B-skupinu Ligy majstrov, v ktorej hráčky pripísali tri výrazné prehry, no cenné skúsenosti zúročili v domácej súťaži. Na prestížnu konfrontáciu chcú nadviazať aj v blízkej budúcnosti. „Prihlásime sa do Euroligy žien a prihlášku sme už poslali aj do Danubia ligy, v ktorej budeme hrať proti družstvám z Rumunska, Srbska, Belgicka i Maďarska. Predtým však bude našou prioritou posilnenie kádra o štyri legionárky. Na tom už pracujeme a v tejto chvíli môžem prezradiť, že onedlho k nám prídu na skúšku dve asi najlepšie hráčky z Ukrajiny,“ poznamenal manažér Ľubomír Tóth.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu