Jednou vetou

Vodný slalom-MS: Stanovská vo finále singlistiek na 10. mieste

Slovenská vodná slalomárka Soňa Stanovská

Foto: TASR

Slovenská singlistka Soňa Stanovská obsadila na majstrovstvách sveta slalomárov na divokej vode v brazílskom Riu de Janeiro vo finále 10. miesto po tom, čo vynechala jednu z bránok. Zlatý unikát dosiahla Austrálčanka Jessica Foxová, ktorá po titule v kategórii kajakárok triumfovala aj v singlkanoe, s náskokom až 4,78 sekundy pred Britkou Mallory Franklinovou a 7,67 pred Češkou Terezou Fišerovou.

V semifinále zajazdila mladá, len 18-ročná Stanovská čas 123,24 s jedným dotykom bránky a obsadila siedme miesto spolu s Nemkou Stöcklinovou. Vo finále bola vo svojej premiére na MS druhá najmladšia, no s dostatočnými skúsenosťami, aby sa v rozhodujúcej chvíli zlepšila. Jazdu však vôbec nezvládla, sekundy naberala na trati neustále a na medzičasoch bolo zrejmé, že najlepšie neohrozí. Na 17. bránke prišiel ťuk a dvojsekundová penalizácia, do 22. bránky sa v silnom prúde nedostala, nasledoval 50-sekundový trest a koniec nádejí na prenikavejší finálový výsledok.

F1: Hamilton na Mercedese vyhral VC Ruska

Veľká favoritka Austrálčanka Foxová sa usilovala o unikát. Keďže v tejto sezóne v seriáli Svetového pohára ani raz v C1 neprehrala, mala na dosah nevídanú víťaznú sériu v jednom roku dokončiť so zlatou medailou. V semifinále bola ‚len‘ druhá za najmladšou finalistkou, len 17-ročnou Britkou Forrowou. Šancu na zlato mala aj obhajkyňa titulu ďalšia Britka Franklinová i Rakúšanka Wolffhardtová, tohtoročná európska šampiónka. Franklinová napriek ťuku na 20-ke vyzvala Foxovú na súboj časom 113,85 a Austrálčanka to zvládla bravúrne. V cieli od radosti odhodila pádlo, pretože vedela, že po skvelom čase 109,07 ju už Forrowová neohrozí. V Riu zopakovala dve individuálne zlaté medaily spred štyroch rokov v americkom Deep Creeku a dovedna ich vlastní na MS už sedem, spolu s hliadkami deväť.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu