Jednou vetou

Vodný slalom-SP: Finále kajakárok v Tacene bez slovenskej účasti

Ilustračné foto

TASR

Slovenskí vodnoslalomári Michal Martikán a Alexander Slafkovský sa predstavia vo finále 3. kola Svetového pohára v slovinskom Tacene. Matejovi Beňušovi sobotné semifinále C1 nevyšlo a obsadil nepostupovú 17. pozíciu, hoci sa rovnako ako jeho kolegovia vyhol penalizácii. Nenadviaže tak na druhé miesto z minulotýždňových pretekoch v Čunove.

V semifinále najlepšie zajazdil Martikán, ktorý skončil na druhom mieste, Slafkovského klasifikovali štvrtého. Finále C1 mužov bolo na programe od 12.03.

Nedarilo sa kajakárkam, keď od finále nepostúpili Jana Dukátová ani Elena Kaliská, ktorú obrala o účasť v najlepšej desiatke chyba na piatej bránke a 50-sekundový trest, napokon sa umiestnila na 28. mieste. Dukátová inkasovala dvojsekundovú penalizáciu a za postupom zaostala o 66 sekúnd. S časom 105,45 bola dvanásta.

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu