Jednou vetou

Vodný slalom-SP: Luknárova najrýchlejšia Slovenka

Reprezentantka v kanoistike Emanuela Luknárová

foto: TASR - SOV - Andrej Galica

Slovensko nebude mať zastúpenie vo finále kanoistiek v 2. kole Svetového pohára v Bratislave. Nedeľné semifinále v Čunove nevyšlo Soni Stanovskej, Monike Škáchovej a neuspela ani Emanuela Luknárová.

Najmladšia reprezentantka Luknárová sa ukázala v najlepšom svetle, síce dostala štyri trestné sekundy, ale spomedzi Sloveniek skončila najlepšie na 20. mieste. „S výkonom nie som spokojná, nešla som podľa mojich predstáv. Trať bola náročná, ale trénovali sme a malo to byť v pohode, nevyšlo to. Som spokojná, že som sa dostala do semifinále, ale nie s tým, že som nepredviedla to, na čo som mala,“ povedala 17-ročná Luknárová. Napriek sklamaniu z nevydareného semifinále ju potešil najlepší výsledok medzi seniormi, keď vylepšila 30. pozíciu z minulého týždňa v Lee Valley.

Stanovská už cez prvú bránky neprešla čisto, na piatej dostala 50-sekundovú penalizáciu a ťažkosti ju sprevádzali celým kanálom, ďalšiu „päťdesiatku“ chytila v dolnej časti a so 108 sekundami navyše, vyše skončila 28. „Hneď na prvej bránke som šuchla, na tretej protichodnej bránke som mala veľký výjazd, buchla do mňa vlna, práve keď som si prehadzovala veslo. Trať bola veľmi náročná, každá kombinácia si vyžadovala pozornosť, nevyšlo to. Nevadí, dôležitejšia bude druhá polovica sezóny,“ uviedla Stanovská.

EH19-Strelectvo: Tužinský skončil vo finále vzduchovej pištole 10 m štvrtý

Nedarilo sa ani Škáchovej, síce prešla všetkými bránkami, ale viackrát sa musela vrátiť, nabrala výraznú stratu a klasifikovali ju na 22. priečke. „Nebola to dobrá jazda. Nie som spokojná. Už navrchu som spravila chybu. Musím povedať, že trať bola postavená veľmi náročná, asi najzložitejšia akú som tu zažila. Budem o to viac trénovať a dúfam, že to nabudúce bude lepšie,“ povedala Škáchová.

Semifinále 
C1 ženy: 1. Andrea Herzogová (Nem.) 117,13 s (8), 2. Viktoria Wolffhardtová (Rak.) 118,54 (0), 3. Viktorija Dobrotvorská (Ukr.) 119,30 (2), … 20. Emanuela LUKNÁROVÁ 135,28 (4), 22. Monika ŠKÁCHOVÁ 146,65 (4), 28. Soňa STANOVSKÁ (všetky SR) 245,05 (108)

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu