Jednou vetou

Vodný slalom-SP: Málek vybojoval pre Slovensko prvé víťazstvo v mužskej K1

Ilustračné foto

TASR

Slovenský kajakár Andrej Málek triumfoval v rámci 2. kola Svetového pohára v nedeľňajšom finále K1. V čunovskom kanáli predviedol čistú jazdu a zvíťazil o 0,12 sekundy pred Poliakom Michalom Pasiutom. Tretí skončil Francúz Boris Neveu (+1,59 s), piaty v 10-člennom finále bol ďalší Slovák Martin Halčin (+3,24).

Málek dosiahol hneď dva úspechy. Nielen, že vylepšil svoje doterajšie maximum (bronz z ME 2015), ale pre Slovensko vybojoval prvé víťazstvo v K1 mužov v histórii. „Vnímam to najmä zo svojho pohľadu, som rád, že mi sadla jazda tak ako mala a vyšlo to. Dúfam, že ma to naštartuje a v ďalších pretekoch budem sebavedomejší,“ povedal Málek.

Výlet do Maďarska: Čo sa oplatí vidieť v Budapešti?

Jeho kolega Halčin mal pódium na dosah, na prvom medzičase mal náskok, na dvanástej bránke však dostal penalizáciu, ktorá ho v konečnom zúčtovaní stála najlepšiu trojku. „Trošku ma mrzí ťuk, mohlo to byť lepšie. Ak by mi však niekto povedal pred pretekmi, ako to dopadne, bol by som rád. Veľmi ma teší, že sa to podarilo aspoň Andrejovi. Stalo sa iba druhýkrát v histórii, že sme boli dvaja kajakári vo finále. Je to poďakovanie divákom a Andrejovo víťazstvo je fantázia,“ tešil sa z úspechu Slovenska Halčin.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu