Jednou vetou

Vodný slalom-SP: Slafkovský tretí v C1

Slovenský pretekár Alexander Slafkovský

Slovenský vodnoslalomár Alexander Slafkovský obsadil tretie miesto v 3. kole Svetového pohára v slovinskom Tacene. V sobotnom finále C1 dostal dvojsekundový trest a za víťazom Robertom Colazingarim z Talianska zaostal o 2,08 sekundy. Michal Martikán skončil piaty s mankom 4,19 s. Druhé miesto obsadil domáci Anže Berčič.

Obhajca celkového triumfu v SP sa v tejto sezóne umiestnil na pódiu po prvý raz. Vo finále začal dobre, na ôsmej bránke však spravil chybu a inkasoval dve sekundy. Zvyšok trate prešiel bez zaváhania, ale napriek svižnému tempu sa mu nepodarilo prekonať výborný čas Colazingariho.

Dobré preteky absolvoval aj Martikán. V semifinále bol druhý a solídny výkon predviedol aj vo finále, hoci ťukol rovnakú bránku ako Slafkovský, stačilo to na piatu priečku, čo bol jeho najlepší výsledok v tejto sezóne. Na štarte chýbal tretí kanoista Matej Beňuš, ktorý nepostúpil zo semifinále. Síce nespravil chybu, ale pomalšia jazda mu vyniesla iba sedemnástu priečku, za finálovou účasťou zaostal o viac ako tri sekundy.

Šatan po zvolení za prezidenta SZĽH: Je to pre mňa záväzok

Finále kajakárok bolo bez slovenskej účasti. Zo semifinále nepostúpili Jana Dukátová ani Elena Kaliská, ktorú obrala o účasť v najlepšej desiatke chyba na piatej bránke a 50-sekundový trest, napokon sa umiestnila na 28. mieste. Dukátová inkasovala dvojsekundovú penalizáciu a za postupom zaostala o 66 sekúnd. S časom 105,45 bola dvanásta. Vo finále zvíťazila Talianka Stefanie Hornová časom 94,13 s pred domácou Evou Terčeljovou a Ukrajinkou Viktorijou Usovou.

výsledky – finále
C1 muži: 1. Roberto Colazingari (Tal.) 87,48 s (0), 2. Anže Berčič (Slovin.) 88,84 (0), 3. Alexander SLAFKOVSKÝ (SR) 89,56 (2), 4. Benjamin Savšek (Slovin.) 91,25 (2), 5. Michal MARTIKÁN (SR) 91,67 (2), 6. Stefano Cipressi (Tal.) 96,24 (2)
K1 ženy: 1. Stedanie Hornová (Tal.) 94,13 s (0), 2. Eva Terčeljová (Slovin.) 94,39 (0), 3. Viktorija Usová (Ukr.) 95,04 (2), 4. Corinna Kühnleová (Rak.) 95,08 (0), 5. Veronika Vojtová (ČR) 96,72 (0), 6. Martina Wegmanová (Hol.) 99,09 (2), … v semifinále 12. Jana DUKÁTOVÁ 105,45 (2), 28. Elena KALISKÁ (obe SR) 151,29 (52)

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu