Jednou vetou

Vodný slalom: V kanoistickom mixe Stanovská a Bátik škončili vo finále na 5. mieste

Ilustračné foto

TASR

Na majstrovstvách sveta slalomárov na divokej vode v brazílskom Riu de Janeiro skončili slovenskí kanoisti Soňa Stanovská - Ján Bátik v mixe vo finále na 5. mieste, so stratou na zlatých Poliakov Pochwalu - Stachovú 12,09 sekundy. Druhé miesto obsadili Francúzi Prigent - Henryová (+0,36), tretie Česi Vojtová - Mašek (+3,77).

V C2mixe, disciplíne, ktorá sa stala súčasťou programu MS len vlani, vzhľadom na slabšiu účasť iba siedmich lodí kvalifikáciu zrušili, zo semifinále postúpili všetky lode a celá táto kategória mala veľmi rýchly priebeh. V semifinále si vyskúšali Stanovská s Bátikom trať, asi najväčšiu chybu urobili na 20. bránke, keď ich prúd spláchol, a do finále postúpili zo 4. priečky časom 122,79 (+7,26). Najlepší čas dosiahli Česi Fišerová – Jáně, slovenský mix však ako jediný zvládol 24 bránok na trati bez penalizácie. Obhajcovia titulu Francúzi Prigent – Henryová dokonca vynechali aj bránku, čo však nebolo vôbec dôležité.

Cibulková prehrala vo štvrťfinále turnaja v Číne so Sobolenkovou

Finále bolo na programe len so 40-minútovým odstupom a Stanovská s Bátikom sa časom zlepšili, aj keď si konto zaťažili dvoma sekundami penalizácie na 12. bránke. Najlepšie jazda vyšla Poliakom Pochwalovi – Stachowej, druhí v poradí Francúzi Prigent – Henryová zaostali za nimi len o 0,36 sekundy.

Finálové výsledky:
C2mix: Marcin Pochwala – Aleksandra Stachová (Poľ.) 106,48 (2), 2. Yves Prigent – Margaux Henryová (Fr.) 106,84 (0), 3. Veronika Vojtová – Jan Mašek 110,25 (2), 4. Tereza Fišerová – Jakub Jáně (všetci ČR) 113,30 (4), 5. Soňa STANOVSKÁ – Ján BÁTIK (SR) 118,57 (2), 6. Nuria Vilarrublová – Samuel Hernanz (Šp.) 121,19 (4)

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu