Jednou vetou

Volejbal: Slávia zdolala Strabag a vyrovnala finálovú sériu na 2:2

Ilustračné foto

foto: TASR

Volejbalistky VK Slávia EU Bratislava zvíťazili v sobotňajšom štvrtom stretnutí finále play off extraligy žien v Dome športu nad domácim Strabag VC FTVŠ UK Bratislava 3:0 (-23, -21, -21) a vyrovnali stav série na 2:2. Rozhodujúci duel je na programe v stredu 24. apríla o 18.00 h v hale Mladosť.

Strabag VC FTVŠ UK Bratislava – VK Slávia EU Bratislava 0:3 (-23, -21, -21)
Rozhodovali: Juráček a Mokrý.
Strabag: Denysovová, Hrončeková, Kmezičová, Hudecová, Stümpelová, Ovečková, libero Španková (Ramajová, Trebichavská, Hronská Kručovská). Tréner: T. Varga.
Slávia EU: Nelsonová, Šepeľová, Körmendyová, Reháková, K. Fričová, O’Neillová, libero Magdinová (Slezáková, Marečková). Tréner: M. Matušov.
/stav série 2:2/

Vo vyrovnanom prvom sete sa podarilo Slávii odskočiť najviac na tri body pri vedení 20:17. Svoj náskok si jej hráčky udržali až do konca setu a vyhrali v ňom 25:23. Druhé dejstvo patrilo dlhé minúty hráčkam hostí, viedli aj o desať bodov. Strabag však set zdramatizoval a znížil na 21:22. V dramatickom závere ale dominovala Slávia a napokon ho dotiahla do víťazného konca 25:21. Tretí set bol opäť vyrovnaný, obe družstvá bojovali urputne o každú loptu. Záver patril hosťujúcemu tímu, ktorý triumfoval 25:21 a vybojoval si piaty rozhodujúci zápas.

Môže vás zaujímať

Andy Murray dostal voľnú kartu na turnaj ATP v New Yorku