Jednou vetou

Volejbal: Slováci zvíťazili v druhom prípravnom zápase v Rakúsku 3:0

Ilustračné foto

foto: TASR

Slovenskí volejbaloví reprezentanti v nedeľňajšej generálke na záver kvalifikácie ME zvíťazili v Steinbrunne nad domácim Rakúskom jednoznačne 3:0.

Slováci narozdiel od sobotňajšej tesnej prehry 2:3 nastúpili v druhom prípravnom stretnutí s Rakúskom v najsilnejšom zložení už aj s kapitánom Emanuelom Kohútom a na palubovke mali navrch od začiatku do konca.

V priebehu tretej časti poslal tréner SR Andrej Kravárik na ihrisko aj hráčov z lavičky. Slováci uspeli aj v dodatkovom sete (25:20).

NBA: Wall bude Washingtonu chýbať do konca sezóny

Zápasy s Rakúskom boli pre slovenských volejbalistov poslednou previerkou pred záverom kvalifikácie ME 2019. V predposlednom stretnutí C-skupiny privítajú v sobotu 5. januára od 15.30 h v Nitre priebežného lídra skupiny Čiernu Horu (live na DIGI Sport, vstupenky TU) a kvalifikáciu zavŕšia v stredu 9. januára na Islande (21.00 h SEČ).

Na ME 2019 vo Francúzsku, Belgicku, Holandsku a Slovinsku sa predstaví rekordný počet 24 krajín. Z kvalifikácie postúpia na šampionát víťazi siedmich skupín a kvinteto s najlepšou bilanciou z druhých priečok. Keďže dve skupiny sú iba trojčlenné, v konečnom hodnotení „druhých“ sa nebudú brať do úvahy výsledky proti tímom, ktoré skončia na posledných miestach v štvorčlenných skupinách.

Slováci na ME nechýbali od roku 2007, bojujú teda o siedmu účasť v sérii a celkovo jubilejný desiaty štart na najvyššom kontinentálnom fóre. Informáciu priniesla internetová stránka Slovenskej volejbalovej federácie (SVF).

prípravný zápas v Steinbrunne – nedeľa:

Rakúsko – Slovensko 0:3 (-22, -19, -15) – dodatkový set 20:25
Zápas trval 65 minút.

NBA: Milwaukee zdolalo Brooklyn 129:115, Antetokounmpo s triple double

Rakúsko: Thaller 0, Menner 8, Jurkovics 8, Zass 19, Landfahrer 3, Grabmüller 6, liberá Kroiss a Ringseis (Schmiedbauer 1, Tusch 0). Tréner: M. Warm.

SR: Kriško 5, Kohút 8, Zaťko 4, Paták 12, Krajčovič 7, Michalovič 14, liberá Kubš a M. Vitko (Ihnát 0, Ludha 1, Lux 7, Jančura 0, Mlynarčík 1). Tréner: A. Kravárik.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu