Volko mal rok ako zo sna, získal ocenenie pre Univerzitného športovca roka 2017

Šprintér Ján Volko si preberá z rúk prezidenta Slovenskej asociácie univerzitného športu (SAUŠ) Júliusa Dubovského cenu Univerzitného športovca za rok 2017 počas slávnostného oceňovania najúspešnejších univerzitných športovcov za rok 2017 v Bratislave 18. decembra 2017

Foto: TASR

Ocenenie Univerzitný športovec roka 2017 získal slovenský atlét Ján Volko, ktorý na tróne vystriedal športovú strelkyňu Veroniku Sýkorovú.

Výsledky ankety Slovenskej asociácie univerzitného športu (SAUŠ) vyhlásili v pondelok na slávnostnom galavečeri v aule Ekonomickej univerzity v Bratislave.

Volko zažiaril v končiacom roku na viacerých frontoch. Na Svetovej univerziáde v Tchajpeji získal bronz na 200-metrovej trati a 5. miesto v šprinte na 100 m. Na halových majstrovstvách Európy v Belehrade si vybojoval striebro v šprinte na 60 metrov, na ME do 23 rokov v Bydgoszczi pridal zlato na 200 m a striebro na polovičnej trati. Na 200 m sa predstavil aj v semifinále na svetovom šampionáte v Londýne.

Najvydretejšia 200-ka v sezóne

„Bodaj by mi to pomohlo aj v akademickej oblasti. Toto ocenenie si veľmi cením, ako aj všetky ostatné. Tento rok bol naozaj úspešný a ocenení bolo viac než dosť. Veľmi si vážim, že prišli. Bol to naozaj nesmierne náročný rok, keďže sme absolvovali štyri vrcholné podujatia, čo sa mi doposiaľ nepodarilo v žiadnej sezóne. Ale bol to naozaj rok ako zo sna,“ povedal laureát pre TASR.

Spomienkami sa vrátil k tesnému finále na SLU v Tchajpeji. „Jednoznačne to bola najvydretejšia 200-ka v tejto sezóne. Bola posledná, mal som za sebou už tri dni pretekania. Bolo naozaj náročné dostať sa na tretie miesto a rozhodli stotiny,“ uviedol.

Okrem Volka získali ocenenia aj ďalší športovci, ktorí tento rok úspešne reprezentovali Slovensko na zimnej i letnej univerziáde. V Almaty si Barbara Kantorová i Matej Falát vybojovali zhodne bronz v alpskej kombinácii. Na SLU okrem bronzového Volka bodovali aj tenisti Ivan Košec so Simonou Parajovou, ktorí dosiahli na striebro v mixe.

Univerzitný športovec roka SAUŠ:

Ján Volko

Oceňovanie športovcov za výsledky na SZU Almaty 2017:

Barbara Kantorová alpská kombinácia ženy (slalom + super-G) 3. miesto
Matej Falát – alpská kombinácia muži (slalom + super-G) 3. miesto

Oceňovanie športovcov za výsledky na SLU Tchajpej 2017:

Ivan Košec, Simona Parajová – tenis mix 2. miesto
Ján Volko – atletika 200 m šprint 3. miesto

Môže vás zaujímať

Slováci podľahli aj Nórom na Švajčiarskom pohári