Jednou vetou

WADA si bude môcť skopírovať údaje z moskovského laboratória

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Experti Svetovej antidopingovej agentúry (WADA) si budú môcť skopírovať a vyhodnotiť údaje z moskovského antidopingového laboratória. V stredu to vyhlásil ruský minister športu Pavel Kolbokov.

Olympijské: V Tokiu 2020 zakážu používať drony v blízkosti športovísk a letísk

WADA stiahla svoj tím minulý týždeň po tom, ako jej miestne úrady zamedzili prístup ku kľúčovým dátam z laboratória. Ruskej antidopingovej agentúre (RUSADA) začalo hroziť opätovné odobratie akreditácie.

„Rusko je pripravené poskytnúť kópie z databázy v súlade s ruskými zákonmi. Technické podrobnosti a použitie špecifického vybavenia budú predmetom ďalšieho rokovania,“ citovala Kolbokova agentúra DPA.

WADA obnovila akreditáciu agentúre RUSADA po takmer trojročnej suspendácii v septembri pod podmienkou, že jej ruská strana umožní prístup k dátam, ktoré potvrdia skutočnosti odhalené počas vyšetrovania rozsiahlej dopingovej aféry.

Hokej-MS20: Slováci odštartujú proti USA, cieľom je postup do štvrťfinále

Podľa správy nezávislého vyšetrovateľa Richarda McLarena z júla 2016 ruské laboratórium krylo štátom dotovaný dopingový program, ktorý mal Rusku zabezpečiť úspech na ZOH 2014 v Soči.

Prvá návšteva WADA sa uskutočnila 28. novembra, posledný termín na odovzdanie dokumentácie je 31. decembra. O prípadnom opätovnom odobratí akreditácie rozhodne WADA na svojom zasadnutí 14. a 15. januára.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu