Wales proti Maďarom nezaváhal a postúpil na EURO2020

V strede hráč Walesu Aaron Ramsey oslavuje so spoluhráčmi Garethom Baleom (vľavo) a Joe Allenom (vpravo) svoj úvodný gól v zápase 10. kola E-skupiny kvalifikácie na EURO 2020 Wales - Maďarsko v Cardiffe 19. novembra 2019

Futbalisti Walesu zdolali v utorok v Cardiffe reprezentáciu Maďarska 1:0 a postúpili na EURO 2020. V súčte postupujúcich z E-skupiny tak doplnili Chorvátsko, ktoré si vybojovalo postup v sobotu po víťazstve 3:1 nad Slovenskom. Slováci obsadili v tabuľke 3. miesto a na kontinentálny šampionát môžu postúpiť cez marcovú baráž.

kvalifikácia na EURO 2020 E-skupina:
Maďarsko – Wales 2:0 (1:0)

Góly: 15. a 47. Ramsey. Rozhodovali: Hategan – Sovre, Gheorghe (všetci Rum.), ŽK: Lockyer, James – Pátkai, Kovács.

Wales: Hennessey – Roberts, Lockyer, Mepham, Davies – Morrell (50. Ampadu), Allen – Ramsey, Bale (88. Wilson), James – Moore
Maďarsko: Gulácsi – Lovrencsics, Baráth, Nagy, Lang – Pátkai, Á. Nagy (60. Kovács) – Dzsudzsák (72. Varga), Szoboszlai, Sallai (83. Holender) – Szalai

Wales začal miernym náporom, no Maďari ho postupne utlmili. V 15. minúte však prišla gólová akcia domácich. Gareth Bale dostal na ľavej strane prihrávku, zasekol si obrancu Langa a vzápätí poslal loptu do šestnástky presne na hlavu Aarona Ramseya, ktorý otvoril skóre. Hostia sa potom snažili o vyrovnanie, no čistú šancu si nevypracovali. Naopak, na 2:0 mohol zvýšiť Moore, ale tesne minul pravú žrď. V 34. minúte mohli Maďari vyrovnať po dvoch skvelých šanciach po sebe. Najskôr Szoboszlai prinútil k zákroku brankára Hennesseyho, vzápätí sa lopta dostala na kopačku Sallaia, ale brankár Walesu bol opäť na mieste.

Dáni vydreli postupový bod v Írsku, Schmeichel: Boli sme hrozní

Po prestávke trvalo domácim iba niečo vyše minútu, aby išli do dvojgólového vedenia. Center do šestnástky poslal Davies, lopta sa vzápätí dostala na kopačku Ramseyho a ten zoči-voči Gulácsimu poslal loptu pod brvno. V 52. minúte mohol zvýšiť z priameho kopu Bale už na 3:0, ale loptu poslal len o milimetre vedľa bránky. Rovnako dopadol aj James o pár minút neskôr. Domáci si už zaslúžený triumf a postup nenechali vziať, Ramsey mohol dokonca zavŕšiť hetrik. Jeho strelu však obrana hostí 15 minút pred koncom duelu zblokovala.