Jednou vetou

Wiggins o dopingu: Keby som niekoho zavraždil, viem brániť lepšie

Britský cyklista Bradley Wiggins

Foto: TASR/AP

Britský cyklista Bradley Wiggins poprel všetky obvinenie z užívania dopingu. Tridsaťsedemročný Wiggins celú kauzu vníma ako pokus o poškodenie jeho dobrého mena.

Britský parlamentný výbor v pondelok vo svojej vyšetrovacej správe uviedol, Wiggins v snahe zvýšiť výkonnosť užíval počas prípravy na Tour de France 2012 zakázanú látku kortikosteroid. „Sme presvedčení, že kortikosteroid triamcinolón bol použitý na prípravu Bradleyho Wigginsa a iných pretekárov, ktorí mu mali pomáhať na Tour de France. Táto látka nebola užívaná na liečbu astmy, pre ktorú žiadal tím o udelenie terapeutickej výnimky, ale na zlepšenie pretekárovej sily v pomere k hmotnosti. V priebehu pretekov potom ťažil z vlastností tohto liečiva.“

Wiggins všetky obvinenia popiera: „Nikdy sme v tíme Sky neprekročili etickú líniu. Astmu mi diagnostikovali v roku 2003 a liek som používal na jej liečbu. Tieto obvinenia sú hrozné. Musíme mať viac práv na svoju obranu. Veď keby som niekoho zavraždil, tak sa viem brániť lepšie,“ uviedol Wiggins.

Môže vás zaujímať

F1: Pérez mal opäť pozitívny test, v nedeľu ho na Silverstone nahradí Hülkenberg