Jednou vetou

Woods a McIlroy prisľúbili štart na premiérovom turnaji PGA Tour v Japonsku

Ilustračné foto

foto: pixabay.com

Pätnásťnásobný víťaz major turnajov Tiger Woods a ďalší bývalý líder svetového rebríčka Rory McIlroy pomôžu spropagovať golf v Japonsku. V krajine, ktorá usporiada budúcoročné OH, sa predstavia v októbri na podujatí PGA Tour. Prestížny seriál zavíta do Japonska prvýkrát v histórii.

Slovan po triumfe v Prištine do 3. predkola Európskej ligy

Organizátori Zozo Championship v Čibe potvrdili štart hviezdnej dvojice v stredu. „Je úžasné, že sme dostali tento rok možnosť súťažiť v Japonsku. Som skutočne nadšený,“ vyznal sa McIlroy.

„Viem, že golfoví fanúšikovia v Japonsku poznajú dobre pravidlá tohto športu a vedia podporiť hráčov. Pre nás golfistov to bude zábava predstaviť sa pred nimi na podujatí PGA Tour. Počas kariéry som vyhral turnaje po celom svete a bolo by skvelé, ak by sa mi podarilo vybojovať prvý titul v Japonsku,“ citovala agentúra AFP 30-ročného Severného Íra, ktorý figuruje v aktuálnom svetovom renkingu na tretej priečke a vo fedexcupovom rebríčku mu patrí druhé miesto. Na Zozo Championship v meste Čiba neďaleko Tokia (24.-27. októbra) sa zúčastní 78 hráčov.

Brengleová suverénne do 2. kola na turnaji WTA v San Jose

OH 2020 v Tokiu budú štvrtou olympiádou, na ktorej sa predstaví golf. Do programu OH sa vrátil v Riu de Janeiro 2016 po 112 rokoch.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu