Jednou vetou

Yates sa stane víťazom Vuelty, Mas triumfoval v 20. etape

Britský cyklista Simon Yates sa stane víťazom 73. ročníka Vuelty. Jazdec tímu Mitchelton-Scott si po sobotňajšej 20. horskej etape bezpečne udržal červený dres lídra priebežného poradia.
Britský cyklista Simon Yates sa stane víťazom 73. ročníka Vuelty. Jazdec tímu Mitchelton-Scott si po sobotňajšej 20. horskej etape bezpečne udržal červený dres lídra priebežného poradia a v nedeľu mu stačí prísť do cieľa záverečnej rovinatej etapy v hlavnom pelotóne.

Predposlednú etapu z Andorry do Coll de la Gallina dlhú 97 km zvládol v sobotu najrýchlejšie Španiel Enric Mas (Quick-Step Floors), keď v záverečnom špurte zdolal Kolumbijčana Miguela Angela Lopeza (Astana). Yates skončil na treťom mieste.

Necelých sto kilometrov a až šesť stúpaní definitívne rozhodlo o víťazovi tohtoročnej Vuelty. Až štyri stúpania boli prvej kategórie. Aktívne sa snažil pretekať najmä Belgičan Thomas De Gendt (Lotto-Soudal), ktorý si chcel bodmi z vrchárskych prémií poistiť svoj bodkovaný dres.

Pelucchi vyhral 3. etapu Okolo Slovenska

Štyridsať km pred cieľom sa vpredu sformovala 15-členná skupinka, ktorá si vytvorila približne minútový náskok. Tempo bolo veľmi rýchle a vedúca partia sa rozdelila.

Trinásť km pred páskou sa na čele spojila štvorica Simon Yates, Enric Mas, Nairo Quintana (Movistar) a Miguel Angel Lopez. Pod cieľovým kopcom sa však Quintana odpojil z vedúcej skupiny. Priebežne druhý jazdec celkového poradia Alejandro Valverde (Movistar) na tempo nestačil a vypadol tak z boja o červený dres.

Cyklistika: Druhú etapu Okolo Slovenska vyhral Nemec Selig

V poslednom stúpaní zvoľnil tempo aj Yates, ale situáciu s prehľadom kontroloval a do cieľa prišiel s 23-sekundovou stratou za víťazom. O triumf v predposlednej etape špurtovali Mas a Lopez, silnejšie nohy v úplnom závere mal jazdec tímu Quick-Step Floors. Mas napokon obsadil 2. miesto v celkovom poradí za víťazom Yatesom, tretí skončil Lopez.

Môže vás zaujímať

Rekordná sezóna Libora Hudáčka, prekonal Barteka a vyrovnal Urama