Jednou vetou

Zachránení thajskí chlapci nebudú môcť prísť do Moskvy na finále

Predstaviteľ thajského ministerstva pre verejné zdravotníctvo Jedsada Chokdumrongsuk (uprostred) reční počas tlačovej konferencie v nemocnici v thajskej provincii Čiang Rai 10. júla 2018

foto: TASR/AP

Mladí futbalisti, ktorých sa podarilo zachrániť z čiastočne zaplavenej jaskyne na severe Thajska, nebudú môcť prijať pozvánku a zúčastniť sa na nedeľnom finálovom zápase MS 2018 v Moskve. Chlapci, ktorých potápači vytiahli z jaskyne, budú musieť podľa lekárov zostať ešte minimálne týždeň v nemocnici.

Skupina 12 mladých futbalistov z klubu Wild Boar a ich tréner uviazla v jaskynnom komplexe Tcham Luang Nang Non ešte 23. júna. V nedeľu a pondelok sa potápačom podarilo vyslobodiť každý deň po štyroch chlapcov. Záchranná operácia pokračuje, v utorok vytiahli ďalších dvoch, v jaskyni sa nachádzajú ešte dvaja chlapci a ich 25-ročný tréner.

Henry na belgickej lavičke, Giroud: Bude to zvláštne

Minulý týždeň prezident Medzinárodnej futbalovej federácie Gianni Infantino pozval chlapcov na MS do Ruska na náklady FIFA. Lekári však zdôraznili, že mladí futbalisti budú musieť zostať najbližšie dni v nemocnici a finále si budú môcť pozrieť maximálne z postele v televízii. Osem zachránených detí zostáva podľa agentúry DPA v karanténe.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu