Jednou vetou

Zámorský novinár kritizuje hráčov: Stanleyho pohár nie je toaleta

Tréner St. Louis Blues Craig Berube oslavuje so Stanleyho pohárom 15. júna 2019

foto: TASR/AP

Americký novinár Ken Campbell z The Hockey News vyjadril nesúhlas s hráčmi, ktorí Stanleyho pohár používajú na rôznu formu zábavy. Campbell žiada o väčší rešpekt pre vzácnu trofej.

Naposledy Campbella rozhneval útočník Robbie Fabbri zo St. Louis, ktorý naplnil pohár špagetami a kŕmil z neho svojich psov. „Hráči tvrdo pracujú, aby vyhrali tento krásny pohár, je to pre nich splnenie celoživotného sna. A potom dovolia svojmu psovi, aby z neho jedol špagety a fašírky? Alebo si myslíte, že je normálne dať do neho svoje dieťa bez plienky, ktoré do neho vykoná potrebu? Dovolíte koňovi jesť z trofeje, hodiť ho do bazéna? Hej, chlapci! Stanleyho pohár nie je toaleta, ani miska pre psa, ani tanier na jedlo. Takže prestaňte ho takto dehonestovať,“ napísal Campbell vo svojom článku.

FOTO: Slovenské hviezdy z NHL sa budú voziť na štýlových autách od Citroën

Novinár tiež napísal príspevok na svojom twitteri: „Som si istý, že ďalší hráč zo St. Louis Blues, ktorý dostane Stanley Cup, sa poteší, že psy Robbieho Fabbriho z neho v pondelok jedli špagety a fašírky. Je neuveriteľné, ako NHL umožňuje hráčom zaobchádzať s pohárom.“

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu