Jednou vetou

Zápas Slovensko – Brazília otvoria Cibulková s Meligeniová Alvesová

Na snímke hráčky prvej dvojhry úvodného dňa Dominika Cibulková (vľavo) a Carolina Meligeniová Rodriguesová Alvesová (vpravo) počas žrebu fedcapového stretnutia play off o účasť v II.svetovej skupine 2020 Slovensko – Brazília. V Bratislave 19. apríla 2019.

foto: TASR - Pavel Neubauer

Slovenská tenisová jednotka Dominika Cibulková a brazílska dvojka Carolina Meligeniová Rodriguesová Alvesová nastúpia v sobotu o 13.00 h proti sebe v úvodnej dvojhre barážového zápasu o účasť v II. svetovej skupine Pohára federácie.

V druhom singli si na antuke v AXA aréne bratislavského NTC zmerajú sily slovenská dvojka Viktória Kužmová a brazílska jednotka Beatriz Haddadová Maiová. Rozhodol o tom piatkový žreb.

USA zverejnili prvých 17 hráčov pre šampionát na Slovensku

Nedeľňajší program odštartuje o 13.00 h duelom tímových jednotiek Cibulkovej a Haddadovej Maiovej, po nich by sa mali predstaviť Kužmová s Meligeniovou Rodriguesovou Alvesovou. Do záverečnej štvorhry nominoval slovenský kapitán Matej Lipták pár Kužmová, Magdaléna Rybáriková.

Brazílska kapitánka Roberta Burzagliová predbežne nahlásila tandem Haddadová Maiová, Luisa Stefaniová. Cibulková absolvuje v súboji s Brazílčankami fedcupovú rozlúčku. Hlavným rozhodcom stretnutia bude Kanaďan William Coffey, v úlohe empajrových arbitrov sa predstavia Poľka Marta Mrozinská a Francúz Manuel Absolu.

Slovenky vo februári prehrali v stretnutí 1. kola II. svetovej skupiny v Rige s domácim Lotyšskom 0:4 a musia absolvovať záchranárske práce. V aréne Riga slovenskému kapitánovi Matejovi Liptákovi chýbali Cibulková i Rybáriková.

Kužmová, ktorá mala byť pôvodne slovenskou jednotkou, napokon nemohla nastúpiť pre pľuzgier na ruke. Brazília si zabezpečila účasť v baráži o II. svetovú skupinu vďaka triumfu na turnaji americkej zóny na antuke v kolumbijskom Medelline. Vo finále zvíťazila nad Paraguajom 2:0.

Turínska polícia zadržala pred odvetou vyše sto fanúšikov Ajaxu

barážový zápas o účasť v II. svetovej skupine Pohára federácie

SLOVENSKO – Brazília

sobota 13.00 Dominika Cibulková – Carolina Meligeniová Rodriguesová Alvesová, Viktória Kužmová – Beatriz Haddadová Maiová

nedeľa 13.00 Cibulková – Haddadová Maiová, Kužmová – Meligeniová Rodriguesová Alvesová
Kužmová, Magdaléna Rybáriková – Haddadová Maiová, Luisa Stefaniová

Môže vás zaujímať

Slovan nastúpi v úvodnom predkole na Faerských ostrovoch proti KÍ Klaksvík