Jednou vetou

Zástupcovia WADA sa prvýkrát dostali do moskovského laboratória

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Tím inšpektorov Svetovej antidopingovej agentúry (WADA) sa v stredu prvýkrát dostal do hlavného moskovského antidopingového laboratória.

Ako informovalo ruské ministerstvo športu, cieľom návštevy bolo pripraviť prístup k údajom a vzorkám z rokov 2011 až 2015.

Krajina dostala za toto obdobie trest pre štátom riadený dopingový program. WADA si dala prístup k databáze ako podmienku pri opätovnom uznaní Ruskej antidopingovej agentúry.

Futbal: Tréner Realu Madrid Solari sa zastal kapitána Ramosa

„Stretnutie s technickou skupinou sa uskutočnilo ohľadne diskusie o spôsobe a mechanizmoch presunu vzoriek a bolo súčasťou našej dohody s WADA,“ píše sa vo vyhlásení ministerstva športu.

Pokiaľ by Rusi neposkytli záznamy do konca roka 2018, mali by na základe nových pravidiel WADA omnoho ťažšiu cestu k organizovaniu významných medzinárodných podujatí.

Prístup do laboratória je kľúčová podmienka, aby mohli ruskí atléti znovu reprezentovať pod štátnou vlajkou. Momentálne môžu súťažiť iba ako neutrálni športovci. WADA sa k stredajšiemu stretnutiu zatiaľ nevyjadrila. Informovala agentúra AFP.

Der Spiegel obvinil Sergia Ramosa z dopingu, UEFA to zamietla

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu