Jednou vetou

Zdravie je prvoradé: Na pandému Koronavírusu reagujú aj volejbalisti

ilustračné foto

TASR

Aj reprezentačné tímy SR až do odvolania bez súťaží vrátane Zlatej európskej ligy, rozhodla CEV, ktorá pozastavila v utorok všetky svoje súťaže.

Na zhoršujúcu sa situáciu v súvislosti s pandémiou koronavírusu zareagovala Európska volejbalová konfederácia (CEV), ktorá v utorok pozastavila všetky svoje súťaže až do odvolania. Pôvodne platilo toto opatrenie len do 3. apríla.

Koseková v Taliansku žije na seriáloch a filmoch, možno si pôjde kúpiť puzzle

„Ide o neľahké a bolestivé rozhodnutie, ku ktorému sme pristúpili s ohľadom na zdravie a bezpečnosť našich hráčov, funkcionárov a fanúšikov,“ povedal k verdiktu vyvolanému novým typom koronavírusu a ochorením COVID-19 prezident CEV Aleksandar Boričič a dodal: „Situáciu budeme ďalej sledovať a v spolupráci so zúčastnenými stranami budeme hľadať riešenia s ohľadom na vývoj tejto krízy.“

Odloženie, ktoré bude mať vplyv aj na slovenské reprezentačné tímy, sa dotklo európskych pohárových súťaží (Liga majstrov, Pohár CEV, Vyzývací pohár), turnajov mládežníckych kvalifikácií ME na prelome apríla a mája (ženy do 17 rokov, muži do 18 rokov, ženy do 19 rokov, muži do 20 rokov), májových turnajov Kontinentálneho pohára v plážovom volejbale, Zlatej európskej ligy a Striebornej európskej ligy.

Jedinou výnimkou sú semifinálové stretnutia Pohára CEV mužov medzi ruskými tímami Lokomotiv Novosibirsk a Zenit Petrohrad, ktoré odohrajú podľa plánu (19. a 26. 3.).

Súčasťou opatrení je aj zrušenie zostávajúcich turnajov snow volejbalovej európskej tour (Wagrain, Kronplatz) a zrušenie aprílového EuroSnowVolley 2020 v rakúskom St. Antone.

Môže vás zaujímať

Djokovič na čele rebríčka ATP už 287. týždeň