Jednou vetou

Zemetrasenie v BK Inter Bratislava?

Oliver Vidin aktuálny tréner BK Inter Bratislava

foto: Vlado Dorňák

Hráči BK Inter Bratislava nepodávajú optimálne výkony, čo sa nepáči priaznivcom tohto klubu. V poslednom zápase najvyššej Slovenskej basketbalovej ligy hráči Interu vysoko podľahli na palubovke úradujúceho majstra z Levíc. Vyvstáva otázka ako na nepresvedčivé výkony zareaguje vedenie klubu z hlavného mesta. Trasie sa stolička pod trénerom Vidinom?

BK Inter Bratislava je tradičný klub basketbalovej ligy. Je to klub z bohatou históriou, ktorým prešlo množstvo výborných basketbalistov za zmienku stojí spomenúť Stanislava Kropiláka, či Petra Rajniaka. Tento klub má vždy tie najvyššie ambície a nie je tak tajomstvom, že aj tento rok bude chcieť mužstvo z hlavného mesta hrať o zisk ligového titulu.

Rozhovor s Radom Rančíkom: Boli to pre mňa najkrajšie roky

V drese tohoto tradičného klubu z Bratislavy tento rok zabojuje o tie najvyššie priečky množstvo kvalitných hráčov. Mužstvo je nabité hráčmi ktorí už zdvihli majstrovský pohár nad hlavu.  Michal Baťka, Tomáš Mrviš, Marek Kozlík, Dávid Abrahám, či 224 centimetrový Michal Fusek, ktorí patria do výberu Slovenskej basketbalovej reprezentácie. V klube je i trio Američanov, Srb Barač i Černohorec Bulatovič, doplnení o ďalších kvalitných slovenských hráčov.

V úvode sezóny mužstvo pod taktovkou trénerov Olivera Vidina a Romana Ivana doslova zničilo tím Handlovej, ktorý porazilo o 48bodov. Inter nastavil latku naozaj vysoko už v prvom zápase. Preto sa očakávalo že v tomto tempe bude tím pokračovať, no opak bol pravdou. Síce Inter má z posledných 4 zápasov na konte 7 bodov –  po 3 výhrach a 1 prehre, no výkony majú klesajúcu tendenciu. Druhý zápas hrali interisti v Lučenci, kde sa triasli o výsledok až do konca. Zápas doma s Komárnom bol podobný tomu v Lučenci. Inter rozhodol zápas až v záverečnom dejstve. Klesajúce výkony vyvrcholili v poslednom zápase na palubovke úradujúceho majstra z Levíc, ktorý dal Bratislavčanom poriadnu lekciu basketbalu. Majster vyhral o 18 bodov.

Fusek vs. Bojanovský

V zápase Levíc s Interom sa fanúšikovia mohli tešiť na súboj dvoch najvyšších hráčov ligy. Michal Fusek proti 221 centimetrovému Borisovi Bojanovskému sa ale nekonal. Tréner Interu Oliver Vidin nenasadil svojho obra na mini súboj s Bojanoským. Kým Boris Bojanovský odohral necelých 30minút dal 14bodov ku ktorým pridal 3 prihrávky a 10 doskokov. Michal Fusek dostal iba necelých 7minút dal 2 body a mal 3 doskoky. Nejeden fanúšik interu sa pýta prečo?

Hamšík po remíze Neapola s PSG: Veľmi ma mrzí inkasovaný gól v závere

Srbský tréner Vidin je známy najmä svojím sebavedomím vystupovaním v médiach, ktorým neraz poburuje množstvo ľudí z basketbalových kruhov. Po poslednom zápase mu určite do reči nebolo.

Pán tréner je čas položiť si otázku: „byť či nebyť“?

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu