Jednou vetou

Žilina bližšie k zisku licencie, poslanci schválili vedenie a financie

Ilustračné foto

TASR

Žilinskí hokejisti by mali aj v sezóne 2018/2019 hrať v najvyššej Tipsport lige. Vedenie mesta v pondelok na mimoriadnom zasadnutí mestského zastupiteľstva (MsZ) spravilo ďalší krok k získaniu licencie, keď schválilo financie pre klub vo výške 210.000 eur i nové vedenie.

aktualizované: 13:08

Do programu sa dostal aj tretí bod o tom, že nové vedenie má pripraviť návrh na odpredaj 100-percentného podielu klubu do ďalšieho riadneho zasadnutia, ktoré by malo byť v septembri. Poslanci približne dvojtretinovou väčšinou schválili aj tento návrh.

„Z tých 210.000 eur je 50.000 na vyrovnanie záväzkov, ktoré má klub k hráčom a 160.000 na fungovanie klubu,“ povedala pre TASR hovorkyňa mesta Barbora Zigová. Tú väčšiu časť získalo mesto od sponzora, ktorého meno nesie zimný štadión.

UCI očistila Frooma od obvinenia z dopingu! Zúčastní sa TdF?

Novým predsedom predstavenstva klubu sa stal primátor Žiliny Igor Choma, podpredsedom mestský poslanec Jozef Juriš a členom právnik Pavol Kuric. Za predsedu Dozornej rady zvolili mestského poslanca Branislava Delinčáka a na posty členov DR bývalého marketingového manažéra klubu Radoslava Jakubova a ďalšieho mestského poslanca Antona Trnovca.

„Povedzme si otvorene, v dnešnej situácii si nik nechcel vziať na svoje tričko tento post. Klub je mestský a je v mojom záujme, aby sme z pohľadu mesta urobili všetko pre to, aby normálne fungoval. Preto som sa rozhodol, že sa tejto pozície chopím a verím, že po manažérskej stránke budem vedieť klubu pomôcť. Samozrejme, budem potrebovať pomoc odborníkov, ale budem mať okolo seba ľudí, ktorým záleží na žilinskom hokeji a ktorí sú už dnes naklonení urobiť pre to maximum. Ak tu bol hokej sto rokov, nemôže padnúť na jednej malej kríze,“ povedal Choma.

Žilinský hokej môže dostať novú šancu – rozhodnú mestskí poslanci

Nové predstavenstvo tak teraz môže vyrovnať svoje podlžnosti, aby splnilo podmienky na zisk extraligovej licencie. Pro-Hokej, ktorý riadi TL, stanovil konečný termín na uplynulý piatok 29. júna, no po turbulentnom minulom týždni nakoniec vyhovel jeho šéf Richard Lintner požiadavke primátora Žiliny a mestu dal čas do 7. júla.

Ak sa to MsHK podarí a licenciu získa, nové vedenie čakajú ďalšie kroky. Musí čo najrýchlejšie ustanoviť generálneho manažéra a športového manažéra klubu a začať skladať káder na nadchádzajúcu sezónu, keďže Žilinčania ešte neodštartovali prípravu.

Belgický gólostroj vs. Japonsko, tímy sa poznajú

Uplynulý pondelok prijalo mestské zastupiteľstvo uznesenia a vzalo na vedomie potrebu dotácie pre začatie sezóny MsHK, no v utorok po pracovnom stretnutí nečakane skončilo bývalé vedenie na čele s predsedom predstavenstva Petrom Durmisom, keďže necítilo dôveru zo strany mesta, ktoré údajne nechcelo dať klubu peniaze. Zdalo sa tak, že Žilina v TL skončí. Na ďalší deň sa však opäť všetko zmenilo, keď Choma oznámil, že peniaze sú.

„Po návrhu bývalého predsedu predstavenstva Petra Durmisa, ktorý požadoval sumu 540-tisíc eur, sme prišli s vlastným, oveľa nižším návrhom finančnej dotácie. Predložili sme na schválenie rozpočtovú zmenu v sume 210-tisíc eur, ktorá je rozdelená na dve časti. Prvá, vo výške 50-tisíc eur, bude riešiť aktuálne podlžností voči hráčom, zvyšných 160-tisíc eur smeruje na fungovanie klubu počas celej sezóny,“ uviedol Choma.

Môže vás zaujímať

Štajnoch po prehre s Nórmi: Mali sme na nich vybehnúť, nie naopak