Žilina vo vyrovnanom súboji doma porazila Košice

23. kolo hokejovej Tipsport Ligy HC Košice - MsHK DOXXbet Žilina v Košiciach 26. novembra 2017

V 32. kole Tipsport Ligy porazila Žilina na domácom ľade Košice 3:2.

MsHK DOXXbet Žilina – HC Košice 3:2 (2:1, 0:1, 1:0)

Góly: 12. Pospíšil (Klimenta, Húževka), 14. Juraško (Švihálek, Stupka), 45. R. Hruška (J. Jurík) – 8. Čížek (Hričina, Jenčík), 25. Boltun (Jenčík, Suja). Rozhodovali: Baluška, Stano – J. Tvrdoň, Krajčík, vylúčení: 4:5 na 2 min., presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 902 divákov.

Žilina: Tomek – Juraško, L. Kozák, Poulin, Mazanec, Chaloupka, Mich. Roman, Meliško, Mendrej – Pospíšil, Handlovský, Klimenta – J. Jurík, R. Hruška, M. Tvrdoň – Stupka, Holovič, Konečný – Rogoň, Húževka, Švihálek

Košice: Lundström – Kessel, Šedivý, Čížek, Koch, Pulli, Michalčin – Kafka, Hovorka, Suja – Spilar, Pacan, Šoltés – Hričina, Boltun, Jenčík – Klíma, Vrábel, Petráš

Priebeh zápasu

Posledný domáci súboj v roku 2017 nezačali Žilinčania dobre. Košičania ich dostali pod tlak a už v 4. min. musel hlavný rozhodca telefonovať, či Kafkova strela neskončila za Tomekom. Gól však predsa len ako prví dali hostia, keď Tomek prišiel o hokejku a Čížek to delovkou od modrej využil. Domáci nezložili zbrane, prežili oslabenie, a v početnej výhode o dvoch hráčov v 12. min. vyrovnali vďaka Pospíšilovi. O necelé dve minúty už bolo skóre v prospech „vlkov“, keď Švihálek prihral medzi kruhy Juraškovi a žilinský bek nedal švédskemu gólmanovi „oceliarov“ šancu. Žilinčania získali prevahu, korunovať ju mohol Húževka, ale odkrytú bránu nedokázal trafiť.

Prostrednú tretinu zápasu začali Košičania lepšie a po faule Poulina vysokou hokejkou hrali štvorminútovú presilovku. Hoci v nej mali niekoľko vyložených príležitostí, skórovať sa im podarilo až dve sekundy pred návratom kanadského beka domácich na ľad, keď v 25. min. Boltun zblízka využil prihrávku Jenčíka. Košice kontrolovali hru, chceli pridať ďalší gól, ale nepotykali si s koncovkou. Od 32. min. hrali Košičania presilovku, nedokázali ju ale využiť, no chvíľu po jej skončení sa podobná príležitosť naskytla aj domácim. Takmer v nej však inkasovali, keď Jenčík v 35. min. aj prekonal Tomeka, ale toho zachránila od gólu pravá žrď, od ktorej sa puk odrazil späť do hry. Vo zvyšnom čase si Lundström poradil so žilinskými šancami a pred treťou tretinou bolo všetko ešte otvorené.

Viac po výhre v úvode záverečnej časti túžili domáci. Častou streľbou ohrozovali Lundströma a v 45. min. sa im to vyplatilo. Pokus Juríka švédsky brankár ešte vyrazil, ale iba medzi kruhy, odkiaľ ho prekonal Hruška a poslal „vlkov“ do vedenia. V 48. min. ho mohol navýšiť Holovič, ale po prihrávke od Konečného minul v dobrej pozícii odkrytú bránu. Ďalšie ťažké chvíle zažívali hostia v presilovke od 50. min., ale tlak ustáli a Lundström zastavil semaforom aj výborný pokus Juríka. Domáci hýrili aktivitou, hlasivkami a potleskom to ocenili aj fanúšikovia a zaskočení Košičania nevedeli dostať puk poriadne pred Tomeka. Navyše necelých päť minút pred koncom hrali v oslabení a ťažko mohli pomýšľať na vyrovnanie. V záverečnej minúte skúsili hru bez brankára, ale poriadne sa v nej nedostali do šance. Naopak, Pospíšil mohol trikrát skórovať do opustenej brány, ale nepodarilo sa to ani jemu, ani jeho spoluhráčom.