Jednou vetou

Zjazdové lyžovanie: Vlhová ani Velez-Zuzulová nesúťažili, preteky boli zrušené

Lyžiari počas inšpekcie trate pred štartom 1. kola slalomu žien počas XXIII. zimných olympijských hier v juhokórejskom Pjongčangu 14. februára 2018.

Foto: TASR/AP

Olympijský slalom na ZOH v Pjongčangu v stredu pre silný vietor zrušili. Štart pretekov v horskom stredisku Jangpchjong na niekoľkokrát presúvali, ale napokon padol verdikt o neuskutočnení tretej zo štyroch súťaží zjazdárskeho programu. Ako náhradný termín určili piatok a v tento deň tak bude kolidovať s hokejovým zápasom Slovensko - USA.

Zatiahnutá obloha a nárazové „víchrenie“ neveštili nič dobré a hodinový posun predznamenal už tretie zrušenie podujatia.

Dva rôzne rezorty, jeden deň

Predtým o štyri dni presunuli sobotňajší zjazd mužov v Čongsone a o tri dni pondelňajší obrovský slalom žien, takže obe súťaže sa pôjdu v dvoch rôznych rezortoch športového centra Alpensia v jeden deň. Pôvodne plánovaný super-G mužov posunuli na piatok, takže aj v tento deň sa pôjdu dve akcie, ktoré pôvodne neboli v pláne.

Utorkový večerný žreb prisúdil otváranie pretekov slovenskej lyžiarke Petre Vlhovej. Veronika Velez-Zuzulová dostala v druhej skupine elitnej pätnástky druhé najvýhodnejšie štartové číslo 9, tretia sa mala vydať na trať top-favoritka Mikaela Shiffrinová z USA. Žreb sa teraz uskutoční znovu.

Preteky by boli neregulárne

„Pre veterné podmienky by preteky boli neregulárne. Musíme čakať a držať sa v teple. Dnes popoludní bude mať Veronika kondičný tréning a zajtra by sme išli urobiť pár jázd, ale až popoludní, lebo predtým je kopec obsadený pretekmi obrovského slalomu,“ konštatoval tréner Timotej Zuzula.

Utorkový večerný žreb prisúdil otváranie pretekov slovenskej lyžiarke Petre Vlhovej. Veronika Velez-Zuzulová dostala v druhej skupine elitnej pätnástky druhé najvýhodnejšie štartové číslo 9, tretia sa mala vydať na trať top-favoritka Mikaela Shiffrinová z USA.

Žreb sa teraz uskutoční znovu a tento fakt Zuzula vníma bez emócie: „Je to pravidlo pri každom zrušení. Koná sa nový míting vedúcich tímov i nové žrebovanie. S tým sa nedá nič robiť.“

Fanúšikovia Slovenska čakajú na preteky 1. kola slalomu žien v alpskom lyžovaní počas XXIII. zimných olympijských hier v juhokórejskom Pjongčangu 14. februára 2018. | Foto: TASR - Michal Svítok
Tabuľa zobrazujúca zrušenie pretekov 1. kola slalomu žien v alpskom lyžovaní počas XXIII. zimných olympijských hier v juhokórejskom Pjongčangu 14. februára 2018. | Foto: TASR - Michal Svítok
Lyžiari počas inšpekcie trate pred štartom 1. kola slalomu žien počas XXIII. zimných olympijských hier v juhokórejskom Pjongčangu 14. februára 2018. | Foto: TASR/AP

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu