Jednou vetou

Zlato v súťaži družstiev pre Nórov

Český lyžiar severskej kombinácie Tomáš Portyk skáče počas tréningu na ZOH v Pjongčangu 19. februára 2018

foto: TASR/AP

Nórski skokani na lyžiach v zložení Johann Andre Forfang, Robert Johansson, Andreas Stjernen a Daniel Andre Tande získali na ZOH 2018 v Pjongčangu zlaté medaily v pondelkovej súťaži družstiev na veľkom mostíku. Strieborné kovy si vybojovali Nemci, obhajcovia zlata zo ZOH 2014 v Soči zaostali za Nórmi o 22,8 bodov. Bronz putuje do Poľska.

Predzvesťou úspechu nórskeho družstva bolo už 1. kolo, po ktorom sa usadilo na čele so ziskom 545,9 bodu. Iba dva body však strácali Nemci s lídrom Andreasom Wellingerom a trojlístok adeptov na medaily dopĺňali Poliaci na čele s víťazom súťaže jednotlivcov na veľkom mostíku Kamilom Stochom, ktorí mali päťbodové manko. V druhom kole však Nóri ešte zvýšili svoj náskok, Robrt Johansson zvládol posledný skok a zariadil zisk historicky prvého olympijského zlata pre Nórsko v skokanskej súťaži družstiev.

Skoky na lyžiach – súťaž družstiev na veľkom mostíku:

1. Nórsko (Johann Andre Forfang, Robert Johansson, Andreas Stjernen, Daniel Andre Tande) 1098,5 bodov
2. Nemecko (Richard Freitag, Karl Geiger, Stephan Leyhe, Andreas Wellinger) 1075,7
3. Poľsko (Stefan Hula, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Kamil Stoch) 1072,4

4. Rakúsko (Manuel Fettner, Michael Hayböck, Stefan Kraft, Gregor Schlierenzauer) 978,4, 5. Slovinsko (Tilen Bartol, Jernej Damjan, Peter Prevc, Anže Semenič) 967,8, 6. Japonsko (Daiki Ito, Noriaki Kasai, Rjoju Kobajaši, Taku Takeuči) 940,5, 7. Olympijskí športovci z Ruska (Jevgenij Klimov, Denis Kornilov, Michail Nazarov, Alexej Romašov) 809,8, 8. Fínsko (Antti Aalto, Janne Ahonen, Andreas Alamommo, Jarkko Määettä) 790,4

Môže vás zaujímať

HC Košice minimalizujú náklady, rozlúčili sa s výkonným riaditeľom