Jednou vetou

Zomrel bývalý šéf Ferrari Sergio Marchionne

Bývalý šéf Fiatu Sergio Marchionne, ktorý v sobotu 21. júla 2018 odstúpil z funkcie pre zlý zdravotný stav, zomrel vo veku 66 rokov

foto: TASR/AP

Bývalý šéf stajne Ferrari v F1 Sergio Marchionne zomrel v stredu vo veku 66 rokov. Tím iba pred pár dňami oznámil mená jeho nástupcov. John Elkann bude pôsobiť ako predseda, Louis Camilleri sa stal výkonným riaditeľom.

Funkcionári F1 si uctili pamiatku zosnulého. „Smrť Sergia Marchionneho nás veľmi zarmútila. Bol líder nielen F1 či sveta automobilov, ale aj svetového obchodu. Vášňou, energiou a prehľadom dokázal inšpirovať všetkých okolo seba. Jeho prínos pre F1 je neoceniteľný. Bol tiež náš skutočný priateľ a bude nám veľmi chýbať. V týchto ťažkých časoch by sme chceli vyjadriť podporu jeho rodine, priateľom a kolegom,“ povedal výkonný riaditeľ seriálu Chase Carey.

Video: Sagan si s odreninami prevzal zelený dres

„Toto je smutný deň pre celú F1. Prišli sme o veľkého fanúšika nášho športu, silného protivníka, spojenca a priateľa,“ povedal šéf stajne Mercedes Toto Wolff.

Marchionne prevzal vedúce pozície vo Ferrari v roku 2014 a mal veľký podiel na prestavbe stajne, z ktorej opäť spravil ašpiranta na boj o celkové víťazstvo. Vo funkcii zotrval až do uplynulého víkendu, keď mu komplikácie po operácii ramena znemožnili návrat do práce. Jeho stav sa po operácii rapídne zhoršil, podľa správ upchatá cieva zapríčinila kómu. Informoval o tom portál autosport.com.

Môže vás zaujímať

Štajnoch po prehre s Nórmi: Mali sme na nich vybehnúť, nie naopak