Jednou vetou

AfD pre vyhrážky zrušila plánované oslavy po eurovoľbách

Ilustračné foto

TASR/AP

Krajne pravicová strana Alternatíva pre Nemecko (AfD) zrušila svoju povolebnú párty, ktorá sa mala konať v noci z nedele na pondelok po skončení eurovolieb. Informovala o tom agentúra AP.

K tomuto kroku pristúpila v reakcii na telefonické a emailové vyhrážky, ktorým čelila prenajímateľka budovy v berlínskej štvrti Moabit, kde sa mala párty uskutočniť.

Nemecká vláda schválila odstrel vlkov, ak spôsobia smrť dobytka

Na obavy o svoju bezpečnosť sa podľa emailu, v ktorom táto žena zrušila dohodu o prenájme s AfD, sťažovali i obyvatelia domov v susedstve. Pôvodcovia hrozieb sa okrem iného vyhrážali poškodením budovy či podpaľovaním áut.

Líder kandidátky AfD vo voľbách do EP Jörg Meuthen v stredajšom vyhlásení uviedol, že majiteľka budovy bola v posledných dňoch vystavená „agresívnemu telefonickému teroru“.

AfD si osvojila klimatoskeptickú politiku, útočí na Thunbergovú

Proti povolebnej párty AfD sa objavili protestné príspevky na viacerých internetových stránkach, ktoré vyzývali na „protifašistickú demonštráciu“.

Strana AfD tvrdí, že jej predstavitelia a kancelárie sú v posledných mesiacoch terčom narastajúcich útokov zo strany stúpencov krajnej ľavice.

Voľby do Európskeho parlamentu (EP) sa v Nemecku, rovnako ako vo väčšine krajín EÚ, konajú v nedeľu 26. mája.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia