Jednou vetou

Afganistan: Za prezradenie štátneho tajomstva Pakistanu dostala dvojica 20 rokov

Ilustračná foto

foto: TASR

Na 20 rokov za mreže poslal súd vo východoafganskom Džalalabáde dvoch tamojších vojenských činiteľov za prezradenie štátneho tajomstva Pakistanu. Informáciu zverejnila v stredu vojenská prokuratúra stredoázijskej republiky.

Oboch obžalovaných zadržali v roku 2016 po tom, čo v susednom Pakistane odovzdali predstaviteľom tamojšej tajnej služby informácie o bombových atentátoch a teroristických útokoch v Afganistane.

Súd poslal do väzby ďalšieho poľského vodiča

Obaja muži sa podľa vojenského prokurátora označili najskôr za nevinných, neskôr sa však priznali, vyplýva z informácie tlačovej agentúry Reuters.

Obhajca oboch obžalovaných utorkový verdikt afganskej justície odmietol konštatujúc, že jeho mandantov bili a prinútili počas vyšetrovania kauzy k priznaniu. Právny zástupca súčasne avizoval odvolanie voči rozsudku.

Afganské vedenie dlhodobo obviňuje Pakistan, že podnecuje radikálov z hnutia Taliban, čo však Islamabad popiera. Pakistan, naopak, viní vládu v Kábule, že nedostatočne koná proti radikálom z pakistanského Talibanu, ktorí realizujú svoje útoky z afganského územia.

Môže vás zaujímať

FRANCÚZSKO: Muž zastrelil troch ľudí, postrelil aj seba