Afganistan: Za prezradenie štátneho tajomstva Pakistanu dostala dvojica 20 rokov

Ilustračná foto

TASR

Na 20 rokov za mreže poslal súd vo východoafganskom Džalalabáde dvoch tamojších vojenských činiteľov za prezradenie štátneho tajomstva Pakistanu. Informáciu zverejnila v stredu vojenská prokuratúra stredoázijskej republiky.

Oboch obžalovaných zadržali v roku 2016 po tom, čo v susednom Pakistane odovzdali predstaviteľom tamojšej tajnej služby informácie o bombových atentátoch a teroristických útokoch v Afganistane.

Súd poslal do väzby ďalšieho poľského vodiča

Obaja muži sa podľa vojenského prokurátora označili najskôr za nevinných, neskôr sa však priznali, vyplýva z informácie tlačovej agentúry Reuters.

Obhajca oboch obžalovaných utorkový verdikt afganskej justície odmietol konštatujúc, že jeho mandantov bili a prinútili počas vyšetrovania kauzy k priznaniu. Právny zástupca súčasne avizoval odvolanie voči rozsudku.

Afganské vedenie dlhodobo obviňuje Pakistan, že podnecuje radikálov z hnutia Taliban, čo však Islamabad popiera. Pakistan, naopak, viní vládu v Kábule, že nedostatočne koná proti radikálom z pakistanského Talibanu, ktorí realizujú svoje útoky z afganského územia.

Môže vás zaujímať

Babiš vtipkoval v Bruseli: Za to, že som premiér ČR, môžu Klaus a Mečiar