Jednou vetou

Africkí lídri rokujú o bezpečnosti s Macronom

Francúzsky prezident Emmanuel Macron.

foto: TASR/AP

Africká Mauretánia sa stane miestom rokovania francúzskeho prezidenta a afrických lídrov. Zaviazali sa koordinovať úsilie s cieľom zlepšiť bezpečnosť na kontinente a poraziť džihádistické organizácie.

Prezidenti štátov Afriky sa v pondelok zaviazali koordinovať úsilie s cieľom zlepšiť bezpečnosť na kontinente a poraziť džihádistické organizácie, najmä v oblasti Sahelu a v Nigérii. Urobili tak počas rokovaní 31. summitu Africkej únie v hlavnom meste Mauritánie.

Americká obchodná komora je proti obchodnej politike prezidenta

Francúzsky prezident Emmanuel Macron pricestoval do Nouakchottu, aby prediskutoval boj proti islamskému extrémizmu a spôsoby financovania protiteroristických a mierotvorných operácií. Mal by sa stretnúť s prezidentmi koalície piatich afrických krajín G5 – Burkiny Faso, Čadu, Mali, Mauritánie a Nigeru – bojujúcej proti islamistom v sahelskej zóne.

Mauritánsky prezident Muhammad uld Abdal Azíz uviedol, že Macron podporuje novú vojenskú koalíciu krajín G5, ktorá sa stala dôležitým rámcom pre koordinovanie snáh o presadzovanie rozvoja a boja s extrémizmom, organizovaným zločinom a nezákonným obchodovaním.

Môže vás zaujímať

Moslimská skupina má po Johnsonovom víťazstve obavy z islamofóbie