Jednou vetou

Agenti SBU zadržali na juhu Ukrajiny dôstojníka v zálohe, ktorý pracoval pre FSB

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Bezpečnostná služba Ukrajiny (SBU) zadržala v prístavnom meste Mariupol 58-ročného dôstojníka ukrajinských ozbrojených síl v zálohe, ktorý sa údajne dal naverbovať ruskou tajnou službou FSB. Informoval o tom vo štvrtok spravodajský portál denníka Novaja gazeta.

Viačeslava Levčenka zadržali agenti SBU v okamihu, keď preberal materiály o prevádzkových a servisných činnostiach tajnej služby, uvádza sa v tlačovej správe SBU.

Deň D bol pred 75 rokmi. Na plážach Normandie bojovali aj Česi a Slováci

Okrem toho je Levčenko podozrivý aj z prípravy vraždy dôstojníkov SBU a zo snahy o nábor zamestnancov, píše sa vo vyhlásení.

Podľa SBU Levčenko odovzdával FSB aj informácie o pohybe ukrajinskej vojenskej techniky v Doneckej oblasti. SBU uviedla, že Levčenko sa dal naverbovať na spoluprácu s FSB v roku 2017 počas stretnutia absolventov Leningradskej školy protivzdušnej obrany.

Novaja gazeta napísala, že Levčenko bol v roku 2014 zadržaný pre podozrenie z vytvorenia teroristickej skupiny. Na slobodu sa dostal neskôr v rámci jednej z výmen zajatcov medzi Ruskom a Ukrajinou.

Z väzenia Talibanu oslobodili 84 zajatcov, najmä vojakov a civilistov

Agentúra Ukrinform vo štvrtok informovala o prípade občana Ukrajiny, ktorý bol vo štvrtok na Kryme odsúdený na 10,5 roka väzenia za to, že podľa verzie ruskej FSB zhromažďoval pre ukrajinskú SBU údaje o ruskom vojenskom vybavení.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia