Jednou vetou

Airbnb stiahla ponuky ubytovania v spornej zóne na západnom brehu Jordánu

Ilustračné foto

foto: TASR

Americká webová služba Airbnb, ktorá sprostredkováva ubytovanie, v pondelok oznámila, že stiahne ponuky ubytovania v oblasti židovských osád na západnom brehu Jordánu (v Predjordánsku). Informáciu priniesla agentúra AP.

Poľskí biskupi sa ospravedlnili za sexuálne zneužívanie detí kňazmi

Spoločnosť stiahne okolo 200 ponúk na ubytovanie v oblasti izraelských osád, ktorá je v centre roztržky medzi Izraelčanmi a Palestínčanmi.

Airbnb tvrdí, že sa snaží fungovať podľa amerických zákonov a už dlho bojuje s otázkou, či vykonávať obchodné aktivity v izraelských osadách, ktoré väčšina medzinárodného spoločenstva považuje za nelegálne.

Palestínčania a skupiny aktívne v oblasti ľudských práv na službu Airbnb naliehajú, aby ponuky stiahla.

Airbnb oznámila, že zastaví pôsobenie na okupovanom území a zároveň očakáva, že sa vytvorí systém, ktorý bude rovnako platný pre celú globálnu komunitu. Politickí predstavitelia Izraela rozhodnutie Airbnb odsúdili.

V prístave Hudajda vypukol krutý boj napriek pokroku v mierovom úsilí

Izrael rozlišuje medzi osadami povolenými vládou a nelegálnym osídlením, ktoré je legalizované dodatočne zákonom.

Z medzinárodného hľadiska sú však všetky takéto osady nelegálne a predstavujú prekážku pre blízkovýchodný mierový proces.

Spoločnosť Airbnb sídliacu v San Franciscu v americkom štáte Kalifornia založili v roku 2008. Záujemca si po zaregistrovaní môže prezerať ponuky ubytovania od rôznych hostiteľov, ktoré obsahujú podmienky prenájmu a hodnotenia od ostatných užívateľov.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia