Jednou vetou

Najmenej 17 ľudí zahynulo po páde malého vojenského lietadla v Pakistane

Príslušníci pakistanskej armády prehľadávajú miesto pádu malého pakistanského vojenského lietadla, ktoré sa zrútilo v 30. júla 2019 do obývanej štvrte neďaleko mesta Rávalpindí

foto: TASR/AP

Malé pakistanské vojenské lietadlo sa zrútilo v noci na utorok počas cvičného letu do obývanej štvrte neďaleko mesta Rávalpindí, pričom zahynulo najmenej 17 ľudí, väčšinou obyvateľov domov. Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na miestne úrady.

Podľa vyhlásenia armády je medzi obeťami havárie lietadla päť vojakov vrátane dvoch pilotov a najmenej 12 civilistov. Príčina pádu stroja zatiaľ nie je známa.

Farúk Butt zo štátnej záchrannej služby uviedol, že približne 15 ľudí utrpelo zranenia. Väčšina z nich mala popáleniny a medzi mŕtvymi sú aj deti. Úrady vyhlásili v nemocniciach pohotovosť.

Pri Haftarovom nálete na poľnú nemocnicu pät mŕtvych lekárov

Butt dodal, že záchranná operácia sa ešte neskončila a počet obetí môže narásť, pretože niektorí zo zranených sú v kritickom stave.

Obyvatelia uviedli, že ich pred úsvitom prebudila explózia a neďaleko svojich domov uvideli trosky lietadla. Najmenej tri domy boli po havárii vážne poškodené.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia