Jednou vetou

Aktivista z Pussy Riot je v nemocnici pre možnú otravu, jeho stav je vážny

Piotr Verzilov, manžel Nadeždy Tolokonnikovovej, jednej z členiek ruskej punkrockovej kapely Pussy Riot a akýsi neoficiálny hovorca skupiny Pussy Riot, prenikol na trávnik počas finálového zápasu futbalových majstrovstiev sveta Francúzsko - Chorvátsko v Moskve.

Foto: TASR/AP

Aktivistu a manžela jednej z členiek ruskej punkrockovej kapely Pussy Riot hospitalizovali pre možnú otravu, pričom jeho stav je vážny. S odvolaním sa na ruské média o tom vo štvrtok informovala agentúra AP.

Rozhlasová stanica Echo Moskvy a ruský spravodajský portál Meduza ešte v stredu informovali, že Piotr Verzilov, manžel Nadeždy Tolokonnikovovej a akýsi neoficiálny hovorca skupiny Pussy Riot, je už od utorňajšieho večera na pohotovosti v jednej z moskovských nemocníc.

Veronika Nikulšinová, ďalšia z členiek tejto formácie, uviedla, že Verzilova hospitalizovali, keď začal strácať zrak i schopnosť rozprávať. Aktivista podľa jej slov aktuálne leží na toxikologickom oddelení.

Maassen vysvetľoval v Bundestagu svoje výroky ohľadom Chemnitzu

Verzilova, Nikulšinovú a ďalšie dve členky ruského zoskupenia Pussy Riot – Oľgu Kuračjovovú a Oľgu Pachtusovovú, odsúdili v polovici júla na 15-dňové väzenie za narušenie finálového zápasu majstrovstiev sveta vo futbale v Moskve.

Podľa súdu porušili pravidlá platné pre divákov na športových podujatiach a zneužili policajné uniformy, v ktorých vbehli na ihrisko počas finálového zápasu medzi Francúzskom a Chorvátskom. Samotní aktivisti uviedli, že takýmto spôsobom len chceli protestovať proti porušovaniu ľudských práv v Rusku. Trest si odsedeli.

Môže vás zaujímať

FRANCÚZSKO: Muž zastrelil troch ľudí, postrelil aj seba