Jednou vetou

Aktivisti z Greenpeace zámerne vrazili dronom do francúzskej jadrovej elektrárne

Ilustračné foto

foto: TASR

Organizácia Greenpeace je známa svojimi aktivitami, ktoré majú poukázať na negatívne javy v spoločnosti. Ďalšou aktivitou chceli poukázať na nedostatočné bezpečnostné opatrenia francúzskej jadrovej elektrárne.

Aktivisti z organizácie Greenpeace oznámili, že zámerne vrazili dronom do francúzskej jadrovej elektrárne, aby poukázali na nedostatočné bezpečnostné opatrenia tohto zariadenia.

Dron, ktorý bol uspôsobený tak, aby pripomínal malého Supermana, narazil do jednej z chladiacich veží atómovej elektrárne v meste Bugey, ležiacom približne 30 kilometrov od Lyonu, vyplýva z videozáznamu, ktorý Greenpeace zverejnila v utorok.

Dolapili mrchu, ktorá má na svedomí až osem bábätiek!

Podľa aktivistov bol dron neškodný, ale akcia dokázala, že bezpečnosť jadrových elektrární vo Francúzsku je nedostatočná. Krajina je pritom do značnej miery závislá od jadrovej energie, uvádza agentúra AP.

Organizácia Greenpeace je známa svojimi akciami, ktoré pútajú záujem širokej verejnosti – jej aktivisti sa napríklad vyšplhali na sochu Krista v Riu de Janeiro alebo na londýnsky Big Ben. Organizácia si berie na mušku i bezpečnosť francúzskych jadrových objektov – 19 jej aktivistov naposledy preniklo do jadrovej elektrárne vo Francúzsku vlani na jeseň.

Môže vás zaujímať

Nešťastie v Nórsku. Turistov zasypala lavína