Jednou vetou

Aktivistu z Greenpeace zatkli a obvinili z letu nad Trumpovým rezortom

Trump hral golf aj predtým ako sa dostal do Bieleho domu

foto: TASR/AP

Aktivistu vo veku 55 rokov z organizácie Greenpeace zatkli a obvinili z letu na motorizovanom padáku v blízkosti škótskeho golfového rezortu Turnberry, kde trávil víkend americký prezident Donald Trump. V nedeľu o tom na Twitteri informovala škótska polícia, ktorú citovala tlačová agentúra DPA.

Nemenovaný muž bol „zatknutý a obvinený v súvislosti s prípadom, keď motorizovaný padák lietal v okolí hotela v Turnberry,“ napísala škótska polícia na sociálnej sieti.

Trump pred summitom s Putinom označil EÚ za „nepriateľa“

Podľa polície protestujúci paraglajdista narušil bezletovú zónu nad hotelom a spáchal tak trestný čin. Organizácia Greenpeace však uviedla, že o husárskom kúsku informovala políciu desať minút pred tým, ako sa paraglajdista objavil na oblohe nad golfovým rezortom. Obvinený muž sa má v pondelok postaviť pred súd v škótskom meste Ayr.

Paraglajdista lietal v piatok večer nad Trumpovým súkromným golfovým rezortom Turnberry s veľkým transparentom s nápisom ‚Trump, si hlboko podpriemerný‘. Muž tak protestoval proti environmentálnej politike amerického prezidenta.

„Trump neverí na klimatické zmeny. Trump stiahol Spojené štáty z Parížskej klimatickej dohody a je odhodlaný spaľovať ďalšie uhlie, ktoré ničí ovzdušie. Nemohli sme ho nechať od všetkého ujsť a v pokoji si hrať golf,“ napísala v sobotu na Twitteri medzinárodná nezisková organizácia na ochranu životného prostredia Greenpeace, ktorá protestný let paraglajdistu zorganizovala.

Môže vás zaujímať

Republikáni chcú v Senáte urýchliť proces impeachmentu voči Trumpovi