Jednou vetou

Americká firma Mars investuje v Poříčí nad Sázavou 1,7 miliardy Kč

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Americký výrobca Mars Wrigley Confectionery buduje linku na bonbóny Skittles v Poříči nad Sázavou. Do skúšobnej prevádzky ju spustia na začiatku budúceho roka.

Americký výrobca cukroviniek Mars Wrigley Confectionery investuje v Poříči nad Sázavou 1,7 miliardy Kč (65,80 milióna eur). Buduje linku na bonbóny Skittles. Ich produkciu zo súčasných 50.000 ton ročne zvýši o 17.000 ton. Linka bude vysokoautomatizovaná, takže sa súčasný počet 500 zamestnancov zvýši len mierne.

Riaditeľ závodu Michal Říha uviedol, že linka je už z väčšej časti hotová. Na začiatku budúceho roka ju spustia do skúšobnej prevádzky. Projektovaný výkon dosiahne do konca prvého polroku 2019.

Zeman chce požiadať Pocheho, aby zvážil kandidatúru

Firma má s produktom Skittles veľké plány. Chce ním vybudovať značku s globálnym výnosom vyše jednej miliardy USD (852,51 milióna eur).

Mars Wrigley Confectionery je lídrom vo výrobe cukroviniek. Patrí do skupiny Mars Incorporated, ktorá vo svojich závodoch po celom svete zamestnáva viac ako 100.000 ľudí.

Závod v Poříčí je druhým hlavným producentom ovocných bonbónov. V jeho areáli sa nachádza aj vývojové stredisko. Budovaná linka bude patriť v spoločnosti medzi najmodernejšie.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia