Jednou vetou

Americký rapper A$AP Rocky trvá na svojej nevine

Americký osobitný vyslanec Robert C. O'Brien prichádza na súd, kde sa dnes začína sledovaný súdny proces s americkým rapperom A$AP Rockym v Štokholme 30. júla 2019.

foto: TASR/AP

Americký rapper A$AP Rocky prehlásil v utorok svoju nevinu na procese v súvislosti s násilnou hádkou, ktorá sa odohrala v júni v uliciach švédskeho hlavného mesta Štokholm. Informovala o tom agentúra AFP.

„Pripúšťa, že žalujúceho zhodil na zem, že mu stúpil na rameno a udrel alebo tlačil jeho plece,“ povedal na súde v Štokholme rapperov právny zástupca Slobodan Jovicic. Dodal, išlo o prípad „sebaobrany“.
Okrem samotného rappera, ktorého občianske meno je Rakim Mayers, predstúpili pred súd aj ďalší dvaja členovia z jeho tímu.

Začína sa sledovaný súdny proces s americkým rapperom A$AP Rockym

Prokurátor Daniel Suneson súdu v utorok ráno v úvode pojednávania povedal, že verí, že Mayers a ďalší dvaja obvinení spoločne napadli žalujúceho 19-ročného muža. Obvinený ho podľa prokurátora udrel, kopol a buchol fľašou.

Prokurátor následne súdu predstavil niektoré časti z približne 550-stranového dokumentu z predbežného vyšetrovania. Medzi dôkazy predložené žalobou patria zábery z priemyselných kamier a mapy s cieľom zostaviť časový sled udalostí, ktoré viedli k bitke.

Švédska vláda odmietla kritiku Trumpa v prípade rappera A$AP Rockyho

K zatknutiu 30-ročného Mayersa došlo 3. júla, tri dni po pouličnej bitke (30. júna), ktorá sa odohrala po jeho koncerte vo švédskom hlavnom meste. Polícia zatkla okrem rappera aj ďalších dvoch členov jeho tímu. Mayers na margo incidentu uviedol, že konal v sebaobrane.

Prokurátor sa rozhodol vzniesť voči rapperovi obvinenia po tom, ako si preštudoval videozáznamy z bitky, ktoré sa objavili na sociálnych sieťach. Mayers a dve ďalšie osoby sú obvinené z ublíženia na zdraví. Rapperovi pritom podľa medializovaných informácií hrozí v prípade uznania za vinného až dvojročné väzenie.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia