Jednou vetou

Angelina Jolie nevylučuje svoj vstup do politiky

Špeciálna vyslankyňa Úradu vysokého komisára OSN pre utečencov, americká herečka a režisérka Angelina Jolieová reční na tlačovej konferencii v tábore pre sýrskych utečencov Domíz pri meste Dahúk v irackom Kurdistane, 17. júna 2018

foto: TASR/AP

Americká herečka Angelina Jolie naznačila, že uvažuje nad vstupom do politiky a dokonca aj nad možnosťou kandidovať na post prezidentky USA. Informoval o tom v piatok webový portál britského denníka The Daily Telegraph.

Herečka na otázku, či zvažuje politickú kariéru – možno aj formou kandidatúry na miesto prezidentskej kandidátky za Demokratickú stranu – odpovedala, že „pôjde všade tam, kde ju budú potrebovať“.

Deti neboli v konfliktných zónach v roku 2018 dostatočne chránené, informoval UNICEF

Uviedla tiež, že je spokojná so svojím pôsobením na poste osobitnej vyslankyne OSN: umožňuje jej to pracovať s ľuďmi, ktorí potrebujú pomoc, rovnako ako s predstaviteľmi vlád a ozbrojených zložiek.

Oscarom ocenená herečka Angelina Jolieová sa okrem svojej filmovej kariéry angažuje aj v oblasti ochrany životného prostredia, vzdelávania, ženských práv. Pôsobí aj ako osobitná vyslankyňa Úradu vysokého komisára OSN pre utečencov (UNHCR).

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia