Angelina Jolie nevylučuje svoj vstup do politiky

Špeciálna vyslankyňa Úradu vysokého komisára OSN pre utečencov, americká herečka a režisérka Angelina Jolieová reční na tlačovej konferencii v tábore pre sýrskych utečencov Domíz pri meste Dahúk v irackom Kurdistane, 17. júna 2018

foto: TASR/AP

Americká herečka Angelina Jolie naznačila, že uvažuje nad vstupom do politiky a dokonca aj nad možnosťou kandidovať na post prezidentky USA. Informoval o tom v piatok webový portál britského denníka The Daily Telegraph.

Herečka na otázku, či zvažuje politickú kariéru – možno aj formou kandidatúry na miesto prezidentskej kandidátky za Demokratickú stranu – odpovedala, že „pôjde všade tam, kde ju budú potrebovať“.

Deti neboli v konfliktných zónach v roku 2018 dostatočne chránené, informoval UNICEF

Uviedla tiež, že je spokojná so svojím pôsobením na poste osobitnej vyslankyne OSN: umožňuje jej to pracovať s ľuďmi, ktorí potrebujú pomoc, rovnako ako s predstaviteľmi vlád a ozbrojených zložiek.

Oscarom ocenená herečka Angelina Jolieová sa okrem svojej filmovej kariéry angažuje aj v oblasti ochrany životného prostredia, vzdelávania, ženských práv. Pôsobí aj ako osobitná vyslankyňa Úradu vysokého komisára OSN pre utečencov (UNHCR).

Môže vás zaujímať

Británia potvrdila, že nenavrhne kandidáta do budúcej Európskej komisie