Jednou vetou

Anonym sa vyhráža streľbou na škole v Prahe

Ilustračné foto

TASR

Česká polícia preveruje ďalšie anonymné oznámenie, ktorého pisateľ sa vyhráža streľbou v škole v Prahe. Informáciu zachytila na sociálnej sieti. Naposledy polícia riešila podobný prípad začiatkom júna, keď zadržala 16-ročného študenta, pripomenul v pondelok spravodajský server Novinky.cz.

„V nedeľu sme zachytili na sociálnych sieťach informáciu, v ktorej sa anonym vyhráža streľbou na niektorej škole v Prahe. Policajti okamžite prijali bezpečnostné opatrenia a informovali školy,“ povedal hovorca polície Jan Daněk. Podľa neho anonym bližšie nešpecifikoval, kde by malo k streľbe dôjsť. Po autorovi príspevku polícia pátra.

FOTO: V Prahe sa uskutočnila pravdepodobne najväčšia demonštrácia od 89. roku

Podobné oznámenie riešila polícia 10. júna, keď informovala české školy o anonymnej hrozbe, ktorú zachytila na sociálnych sieťach. Následne zadržali 16-ročného mladíka, ktorý po svojom zadržaní povedal, že hrozbu nemyslel vážne a išlo o žart.

Mladý muž je podozrivý z prečinu nebezpečného vyhrážania sa; s ohľadom na jeho vek mu hrozí polovičná trestná sadzba, teda trest odňatia slobody až na pol roka.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia