Jednou vetou

Po silnom zemetrasení nastal v Aténach výpadok mobilnej siete

Ilustračné foto

TASR/AP

Silné zemetrasenie, ktoré pocítili v piatok v gréckom hlavnom meste Atény, spôsobilo výpadky telekomunikačnej siete. Tie podľa agentúry DPA spôsobilo preťaženie siete v súvislosti s veľkým množstvom telefonátov. Bezprostredne neboli hlásené žiadne zranenia ani škody. Informovali o tom agentúry AFP, AP a DPA.

aktualizované: 14:48

Grécky inštitút geodynamiky stanovil predbežnú magnitúdu zemetrasenia na 5,1 s epicentrom 23 kilometrov severozápadne od Atén. Zaznamenali ho v hĺbke 13 kilometrov. Geologická služba USA (USGS) stanovila predbežne silu magnitúdy na 5,3.

Miestna požiarna služba medzitým vyslobodila viac ako desiatku osôb, ktoré následkom zemetrasenia uviazli vo výťahoch. Silné zemetrasenie, ku ktorému došlo o 13.13 h SELČ, vyhnalo do ulíc obyvateľov mesta. Grécke médiá informovali tiež o čiastočných výpadkoch elektrickej energie s tým, že internet naďalej fungoval bez obmedzení.

Pri výbuchu v plynárenskom závode sa v Číne zranilo množstvo ľudí

Ako pripomína agentúra AFP, Grécko sa nachádza na niekoľkých zlomoch, následkom čoho túto stredomorskú krajinu pomerne často postihujú zemetrasenia. Zriedka však spôsobujú vážnejšie škody.

V júli 2017 si zemetrasenie so silou 6,7 magnitúdy vyžiadalo životy dvoch ľudí na ostrove Kos v Egejskom mori a spôsobilo tam značné materiálne škody. V roku 1999 zemetrasenie so silou 5,9 magnitúdy usmrtilo 143 osôb v Aténach a oblasti na severozápad od hladného mesta.

 

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia