Jednou vetou

Austrália: Oslobodili bývalého arcibiskupa odsúdeného za zatajovanie obťažovania

Ilustračná foto

foto: TASR

Súd v Austrálii zrušil 12-mesačný trest domáceho väzenia pre bývalého arcibiskupa Philipa Wilsona, ktorý bol odsúdený za zakrývanie prípadov pohlavného obťažovania detí. Informovala o tom vo štvrtok agentúra DPA s odvolaním sa na aktuálne správy miestnych médií.

Šesťdesiatosemročného Wilsona v máji odsúdili za zatajovanie prípadov sexuálneho zneužívania detí pedofilným kňazom, ktoré sa stali ešte v 70. rokoch minulého storočia.

Wilson, ktorý vtedy pôsobil ako farár na predmestí Nového Južného Walesu East Maitland, vedel o tom, že jeho podriadený James Fletcher pohlavne zneužíval chlapcov. Ich obvinenia však odmietal, pretože chcel chrániť cirkev a jej reputáciu.

V Rusku odsúdili známeho 77-ročného aktivistu za zvolávanie na protest

Obvodný súd v meste Newcastle v štáte Nový Južný Wales na juhovýchode krajiny však podľa austrálskej tlačovej agentúry AAP vyhovel Wilsonovej žiadosti a sudca Roy Ellis uviedol, že v prípade sú opodstatnené pochybnosti o tom, či zločin spáchal.

Wilson pred štvrtkovým rozhodnutím strávil takmer štyri mesiace v domácom väzení, informoval webový portál britského denníka The Guardian.

Fletchera odsúdili v decembri 2014 za pohlavné obťažovanie detí a zomrel o dva roky neskôr vo väzení.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia