Jednou vetou

Autistický chlapec sa vytrhol matke z rúk a išiel sa hrať s pápežom

Chlapca zaujal člen Švajčiarskej gardy

foto: TASR/AP

Malý argentínsky chlapec ušiel svojej matke na stredajšej generálnej audiencii vo Vatikáne a išiel sa na pódium hrať s pápežom Františkom, ktorého to potešilo.

„Chlapec nerozpráva, je nemý,“ oznámil František veriacim, zhromaždeným na jeho pravidelnom týždennom stretnutí, po tom, čo sa mu chlapcova matka ospravedlnila a vysvetlila mu, že syn je autista.

„Ale vie komunikovať, vie sa prejaviť,“ pochválil ho argentínsky pápež, ktorého citovala tlačová agentúra AFP.
„A viac než to: je slobodný. Neskrotne slobodný, ale slobodný,“ dodal. Chlapec ťahal švajčiarskeho gardistu za ruku v rukavici a hral sa Františkovi za chrbtom.

VIDEO: Chuck Norris prišiel do Maďarska. Orbán mu ukázal komando

„Daj mi pusu,“ oslovil ho pápež, keď na pódium pribehla chlapcova matka a pokúšala sa syna chytiť. Nato jej František povedal, aby dieťa nechala tak. „Všetci by sme sa mali sami seba spýtať, či sme aj my pred Bohom takí slobodní. Všetci by sme mali byť pred Bohom takí slobodní, ako je dieťa pred svojím otcom,“ pokračoval pápež.

„Požiadajme o milosť pre toto dieťa, aby mohlo rozprávať,“ navrhol František a 7000 prítomných veriacich začalo tlieskať, napísali miestne talianske médiá. Prefekt Pápežského domu Georg Gänswein, ktorý sedel vedľa pápeža, sa otočil k Františkovi a zažartoval, že chlapec „je Argentínčan, je neskrotný“.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia