Jednou vetou

Auto v Londýne narazilo do ľudí pred islamským centrom

Ilustračná foto

TASR/AP

Traja ľudia utrpeli v stredu zranenia po tom, čo vozidlo narazilo do skupiny chodcov pred islamským centrom v štvrti Brent ležiacej na západe britskej metropoly Londýn. Uviedol to server Independent.co.uk.


K incidentu podľa polície došlo v stredu v skorých ranných hodinách. Vodič i ďalšie osoby v aute mali „pokrikovať protiislamské slogany“.

SIS sa vyjadrila k zadržaniu radikálneho moslima, ktorý je pôvodom zo SR

Podľa polície posádka auta – traja muži a jedna žena vo veku zhruba 20 rokov – konzumovala alkoholické nápoje a zrejme aj drogy, a následne sa dostala do potýčok s osobami, ktoré navštívili centrum.

Vozidlo bolo podľa polície poškodené predtým, než narazilo do ľudí a vzápätí veľkou rýchlosťou z miesta odišlo. Ľudia v čase incidentu práve vychádzali z islamského centra.

Krimi príbehy, z ktorých doslova mrazí. Veď sú zo severu

Hospitalizovať museli jedného muža vo veku asi 50 rokov s vážnym zranením nohy, ako aj dvoch ďalších mužov-dvadsiatnikov, ktorí utrpeli ľahšie zranenia.

Londýnska metropolitná polícia uviedla, že prípad vyšetruje ako zločin z nenávisti, nie však ako teroristický incident, píše Independent.co.uk.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia