„Baľšaja technika“ za účasť vo voľbe prezidenta

Vladimír Putin

ilustračný obrázok

Do ruských prezidentských volieb zostávajú štyri dni. 18.3.2018 Rusi rozhodnú, kto povedie ich krajinu ďalších šesť rokov. Kandidátov je osem, no nikto nepochybuje o víťazovi - jasným favoritom je súčasný prezident Vladimir Putin. Jeho popularita sa pohybuje na úrovni okolo 80 percent.

Marcové voľby budú pre Putina už štvrtým súbojom o prezidentský post. Ak by vyhral, vládol by Rusku dalších šesť rokov. To znamená až do roku 2024.

Internet sa len tak hemží predvolebnými spotmi. Jeden z nich vyzýva voličov, aby určite prišli k urnám, lebo sa z Ruska stane krajina homosexuálov, kde mužov odvádzajú do armády černoši v uniformách. Kto si video objednal, nie je jasné.

Cieľom je dostať k urnám čo najviac ľudí. Preto sa ruské úrady rozhodli voličov odmeniť. Podľa webu Politico je podmienkou vyfotiť si vo volebnej miestnosti selfie po odovzdaní hlasu. Za to môžu vyhrať nový iPhone. Celú kampaň so selfie navyše propagujú známe filmové a športové a osobnosti, medzi nimi napríklad hokejista Alexander Ovečkin. Súťaž pilotne vyskúšali už na jaseň v miestnych voľbách, kedy rozdávali iPhony 7, iPady a Apple hodinky.

Voľby prezidenta v Rusku 2018, zdroj: www.facebook.com/vladimir.putin.fans/ | foto: facebook.com

Úradníci si od akcie sľubujú, že privedie k urnám viac ľudí. Majú totiž strach, že by mohlo doraziť rekordne málo voličov. Na bojkot volieb vyzval napíklad aj opozičný politik a dlhoročný Putinov odporca Alexej Navaľnyj, ktorého úrady odmietli zaregistrovať ako kandidáta, pretože bol  odsúdený za spreneveru. Navaľnyj považuje proces za politický.

 Vladimir Putin sa rád prezentuje so svojimi aktivitami na internete. A tie majú naozaj širký záber – spieva, hrá na klavíri i hokej, chytá ryby a ovláda karate.

Pozrite si aj video, v ktorom Putin recituje ženám k MDŽ:

https://hlavne.sk/koktail/video-vsestranny-putin-najnovsie-uz-aj-recituje/

Môže vás zaujímať

Čierneho pochodu proti Dutrouxovmu prepusteniu sa zúčastnilo asi 400 ľudí