Jednou vetou

Bangladéšan sa údajne pokúsil uniesť linkové lietadlo

Ilustračné foto

Foto: pixabay.com

Pre údajný pokus o únos muselo v nedeľu svoj let neplánovane prerušiť lietadlo bangladéšskych národných aerolínií Biman so 143 cestujúcimi a siedmimi členmi posádky na palube. Informovala o to agentúra AP.

Stroj smeroval z bangladéšskej metropoly Dháka do Dubaja v Spojených arabských emirátov. Približne 40 minút po štarte sa pilot rozhodol núdzovo pristáť na medzinárodnom letisku v meste Čitágáon, keďže sa jeden z pasažierov začal „správať podozrivo“ a naznačoval, že má v úmysle uniesť lietadlo, uviedla agentúra Reuters s odvolaním sa na predstaviteľov spoločnosti Biman.

EÚ odsúdila použitie sily venezuelskou vládou proti prísunu humanitárnej pomoci

Miestne médiá informovali, že domnelý únosca mohol byť duševne chorý a chcel hovoriť so svojou manželkou a bangladéšskou premiérkou Hasínou Vadžídovou.

Bezprostredne po pristátí v druhom najľudnatejšom meste Bangladéša obkľúčili Boeing 737-800 príslušníci bezpečnostných zložiek. Cestujúcich i posádku evakuovali. Pri následnom zásahu bol únosca zranený a zakrátko zomrel. Podľa dostupných informácií išlo o 25-ročného Bangladéšana.

Môže vás zaujímať

Čína prvý raz od januára nezaznamenala žiadne úmrtie na koronavírus