Banské nešťastie na severe Číny si vyžiadalo najmenej 19 mŕtvych

Ilustračné foto

foto: TASR

Najmenej 19 ľudí zahynulo a dve osoby zostávajú uviaznuté v podzemí po tom, ako v uhoľnej bani na severe Číny došlo v sobotu k zrúteniu stropu. Informovali o tom tlačové agentúry AFP a DPA.

V bani nachádzajúcej sa v provincii Šan-si pracovalo v čase nešťastia celkovo 87 ľudí. Pátranie po dvoch uviaznutých baníkoch pokračuje, zatiaľ čo 66 ďalších bolo letecky prepravených do bezpečia, uviedli miestne médiá.

Austrálske námorné sily zhabali v Arabskom mori vyše tri tony hašišu

Príčina incidentu v bani Li-ťia-kou pri meste Šen-mu sa stále vyšetruje. Baňu prevádzkuje spoločnosť Paj-ťi. K nešťastiu došlo približne o 16.30 h miestneho času (21.30 h SEČ).

Čína je najväčším producentom a zároveň i spotrebiteľom uhlia, pričom jej bane sú všeobecne považované za jedny z najnebezpečnejších vo svete. V roku 2017 došlo v krajine k 217 banským nešťastiam s bilanciou 375 mŕtvych.

Kalifornia hľadá správcov majáku, hlási sa celý svet

Vlani v decembri zahynulo sedem baníkov a traja sa zranili pri incidente v uhoľnej bani na juhozápade Číny. Krátko predtým, v októbri 2018, prišlo o život 21 baníkov vo východnej provincii Šan-tung po tom, ako tlak vo vnútri bane spôsobil rozpad skál, čím sa zablokoval tunel a baníkom znemožnil únik. Prežil vtedy iba jediný človek.

Môže vás zaujímať

Mexické úrady zadržali takmer 800 migrantov ukrytých v kamiónoch