Jednou vetou

Barack Obama: Tu som prežil svoje detstvo

foto: TASR, zdroj: TASR

Bývalý americký prezident Barack Obama s manželkou Michelle a oboma dcérami zavŕšil v piatok desaťdňovú dovolenku v Indonézii nostalgickou návštevou metropoly Jakarta, v ktorej prežil detstvo.

Obamovci strávili päť dní na ostrove Bali a potom sa presunuli na Jávu, kde si prezreli historické mesto Jogjakarta a budhistický chrám z 9. storočia v Borobudure. Raftovali tam tiež na divokej vode.

Indonézsky prezident Joko „Jokowi“ Widodo bude dnes hostiť Obamovcov v jednom z prezidentských palácov v Bogore na Západnej Jáve. Palác pochádza z čias holandskej koloniálnej nadvlády a je známy 80-hektárovou botanickou záhradou a veľkým stádom škvrnitej vysokej zveri, ktorá sa pohybuje voľne po palácových pozemkoch.

Obama bol počas výkonu prezidentskej funkcie v Indonézii neuveriteľne populárny, mnohí ho tam považovali za symbol nádeje a náboženskej tolerancie, keďže ako dieťa žil dlhé roky v tejto moslimskej krajine.

Pred budovou základnej školy v Jakarte, ktorú navštevoval, umiestnili sochu malého Obamu, na ktorého priatelia z detstva stále spomínajú ako na „Barryho“, opisuje agentúra AP.

Môže vás zaujímať

Loď Crew Dragon sa úspešne vrátila na Zem