Jednou vetou

Bardot upozornila Putina na kruté zaobchádzanie so zvieratami

Francúzska filmová hviezda a bojovníčka za práva zvierat Brigitte Bardot

foto: TASR/AP

Francúzska filmová hviezda a bojovníčka za práva zvierat Brigitte Bardot vyjadrila vo štvrtok ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi svoje obavy o osud túlavých zvierat v Rusku. Urobila tak v súvislosti s blížiacimi sa majstrovstvami sveta vo futbale, ktoré sa v tejto krajine začnú v júni, napísala agentúra AP.

V liste, ktorý Bardotovej nadácia zverejnila na Twitteri, bývalá herečka odsudzuje hromadné usmrcovanie a iné prejavy krutého zaobchádzania so zvieratami v ruských mestách. „Schvaľovaním tohto hromadného zabíjania podporujete barbarstvo,“ napísala Bardotová ruskému prezidentovi. Zároveň ho vyzvala, aby namiesto „tohto odpudzujúceho zabíjania“ podporil kampaň zameranú na sterilizáciu túlavých zvierat.

„Zrak medzinárodného spoločenstva sa upiera na Vás,“ píše ďalej Bardotová vo svojom liste adresovanom Putinovi v súvislosti s nadchádzajúcimi majstrovstvami sveta vo futbale, ktoré sa v Rusku budú konať od 14. júna do 15. júla.

Nejde o prvú korešpondenciu medzi Bardotovou a Putinom. V roku 2000 šéf Kremľa francúzskej filmovej hviezde 50. a 60. rokov napísal, že svetoví lídri by mali počúvať jej „varovné signály“.

Môže vás zaujímať

VIDEO: Grécko sa vracia do normálu. Toto všetko tam začína fungovať