Jednou vetou

BBC zaplatí ukrajinskému prezidentovi Porošenkovi náhradu škody

Ilustračné foto

Foto: TASR

Britská spravodajská stanica BBC vo štvrtok oznámila, že ukrajinskému prezidentovi Petrovi Porošenkovi uhradí súdne trovy a výdavky v súvislosti so zverejnením materiálu, ktorý obsahoval nepravdivé tvrdenie, že za svoje prvé stretnutie s americkým prezidentom Donaldom Trumpom zaplatil 400.000 dolárov. Informovala o tom agentúra AFP.

Porošenko, ktorý sa v nedeľu uchádza o znovuzvolenie v prezidentských voľbách, v súvislosti so zverejnenými tvrdeniami zažaloval BBC za ohováranie.

BBC vlani v máji informovala, že právnik prezidenta USA Michael Cohen dostal od sprostredkovateľov konajúcich v Porošenkovom mene najmenej 400.000 dolárov za zorganizovanie stretnutia s Trumpom. Trump prijal Porošenka v Bielom dome v júni 2017.

USA: Trump vyzval šéfa kongresového výboru pre tajné služby na odstúpenie

„Ospravedlňujeme sa pánovi Porošenkovi za spôsobené ťažkosti a súhlasili sme s tým, že mu zaplatíme náhradu spôsobenej škody, ako aj súdne výdavky,“ uviedla BBC vo vyhlásení na svojej webovej stránke.

Výšku tejto sumy však BBC neoznámila.

Porošenko prostredníctvom svojich právnikov odkázal, že zverejnený tvrdenia poškodili jeho „politickú a podnikateľskú“ povesť a spôsobil mu „značné ťažkosti a nepríjemnosti“.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia