Jednou vetou

Benátky by mohli v novom roku zaviesť vstupné pre návštevníkov

Námestie sv. Marka v Benátkach

foto: TASR/AP

Pre turistov navštevujúcich talianske Benátky by mohla v priebehu nadchádzajúceho roka vzniknúť nová povinnosť zakúpiť si vstupenku do tohto historického mesta na lagúne. Vyplýva to z medializovaných informácií, ktoré prevzala rakúska tlačová agentúra APA.

Na základe opatrenia zahrnutého v rozpočtovom pláne talianskej vlády môžu jednotlivé mestá zaviesť od nového roka poplatok vo výške 2,5 eura až 5 eur pre návštevníkov, ktorí si chcú prezrieť ich centrálne časti. Vstupenky majú nahradiť turistickú daň, vyberanú v súčasnosti viacerými samosprávami.

Na silvestrovské oslavy v Paríži dozrú tisíce policajtov

Podľa zverejnených správ by mohlo byť toto opatrenie prospešné obzvlášť pre Benátky. Nie je však zatiaľ jasné, akým spôsobom by sa vstupenky predávali.

Turisti navštevujúci mesto na lagúne počtom zďaleka prevyšujú domáce obyvateľstvo. Davy návštevníkov sú veľké obzvlášť vtedy, keď ich vystúpia naraz tisíce z výletných lodí. V určitých obdobiach prechádza miestnymi uličkami až 130.000 turistov denne, čo miestni obyvatelia sledujú s čoraz väčšími obavami.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia